Jobb, mint egy klasszikus bakivideó. Itt azonban segíthet egy reboot...
Hirdetés
 

Tavaly a robotikai kutatások is elképesztő lendületet kaptak. De nem csak a kutatások. Amint arról a Bitport is hírt adott, hamarosan megindul a termelés az Adidas németországi high-tech gyárában, ahol a munkafolyamatok túlnyomó többségét robotokra bízzák. De az egyelőre munkáskézben nem szűkölködő Kínában is egyre másra cserélik le munkásaikat robotokra a gyárak.

A robotok alkalmazása elképesztő mértékben meg tudja dobni a termelékenységet. A mobiltelefonos alkatrészeket gyártó Changying Precision Technology Company gyárában 650 munkást cseréltek le 60 robotra, melyek munkáját további 60 dolgozó felügyeli. Ezzel a termelékenységet sikerült háromszorosára emelni.

De nem csak a gyártóüzemekben, hanem akár az építkezéseken is lehet használni robotokat – kőművesek helyett. A Construction Robotics kőműves robotja sokkal gyorsabb és speciális érzékelőinek köszönhetően jóval pontosabb, mint egy szakképzett kőműves.

A robotéletnek is vannak nehézségei

A robotikai kutatások egy része viszont arra irányul, hogy olyan robotokat készítsenek, melyek extrém körülmények között segíthetik az emberek munkáját. A DARPA-nak van is egy versenye ilyen segítő célú robotoknak. A The Robotics Challenge-re olyan robotokat várnak a versenyző csapatoktól, melyek például katasztrófahelyzetekben vagy nehéz körülmények között ki tudják váltani az emberi munkát. Maga a verseny olyan, mint egy sportesemény: a robotoknak egy akadálypályát kell leküzdeniük időre, például lépcsőn felmenni, roncsok között haladni, autóból kiszállni stb.

Egy tavalyi videóból azonban kiderül, hogy a robotéletnek is vannak árnyoldalai. A Robotics Challenge nyári döntőjéről készült egy videós összefoglaló, amely felveszi a versenyt bármely bakivideóval. Itt azonban nem emberek esnek-kelnek viccesen, hanem humanoid robotok. Hogy értékeljük a feladat nehézségeit és a verseny összetettségét, érdemes megnézni a győztes dél-koreai Team Kaist robotját verseny közben.

És akkor jöhetnek a bakik is. Jó szórakozást.

Közösség & HR

Vodafone-t cserélt Yettelre a magyar állam

A 4iG viszont az Antenna Hungárián keresztül immár a Vodafone 70,5 százalékát birtokolja.
 
Hirdetés

Ez gyorsan ment, az Invitech bevezeti a SOAR-t

Az Invitech biztonsági műveleti központjában olyan automatizált megoldást vezetnek be, amellyel akár egy eddig félnapos elemzőmunka is csak negyedórát vehet majd igénybe. Ez a SOAR.

Felderítés nélkül csatába menni – nagyjából ehhez hasonlítható az automatizált rendszereket nélkülöző kibervédelem. A mesterséges intelligencia mindkét oldalon beszállt a küzdelembe.

a melléklet támogatója az Invitech

CIO KUTATÁS

A HAZAI NAGYVÁLLALATOK FELHŐHASZNÁLATÁRÓL

Az Ön véleményére is számítunk Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével és az IPR-Insights szakértőivel közösen összeállított kutatásunkban.
Segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.