Jobb, mint egy klasszikus bakivideó. Itt azonban segíthet egy reboot...

Tavaly a robotikai kutatások is elképesztő lendületet kaptak. De nem csak a kutatások. Amint arról a Bitport is hírt adott, hamarosan megindul a termelés az Adidas németországi high-tech gyárában, ahol a munkafolyamatok túlnyomó többségét robotokra bízzák. De az egyelőre munkáskézben nem szűkölködő Kínában is egyre másra cserélik le munkásaikat robotokra a gyárak.

A robotok alkalmazása elképesztő mértékben meg tudja dobni a termelékenységet. A mobiltelefonos alkatrészeket gyártó Changying Precision Technology Company gyárában 650 munkást cseréltek le 60 robotra, melyek munkáját további 60 dolgozó felügyeli. Ezzel a termelékenységet sikerült háromszorosára emelni.

De nem csak a gyártóüzemekben, hanem akár az építkezéseken is lehet használni robotokat – kőművesek helyett. A Construction Robotics kőműves robotja sokkal gyorsabb és speciális érzékelőinek köszönhetően jóval pontosabb, mint egy szakképzett kőműves.

A robotéletnek is vannak nehézségei

A robotikai kutatások egy része viszont arra irányul, hogy olyan robotokat készítsenek, melyek extrém körülmények között segíthetik az emberek munkáját. A DARPA-nak van is egy versenye ilyen segítő célú robotoknak. A The Robotics Challenge-re olyan robotokat várnak a versenyző csapatoktól, melyek például katasztrófahelyzetekben vagy nehéz körülmények között ki tudják váltani az emberi munkát. Maga a verseny olyan, mint egy sportesemény: a robotoknak egy akadálypályát kell leküzdeniük időre, például lépcsőn felmenni, roncsok között haladni, autóból kiszállni stb.

Egy tavalyi videóból azonban kiderül, hogy a robotéletnek is vannak árnyoldalai. A Robotics Challenge nyári döntőjéről készült egy videós összefoglaló, amely felveszi a versenyt bármely bakivideóval. Itt azonban nem emberek esnek-kelnek viccesen, hanem humanoid robotok. Hogy értékeljük a feladat nehézségeit és a verseny összetettségét, érdemes megnézni a győztes dél-koreai Team Kaist robotját verseny közben.

És akkor jöhetnek a bakik is. Jó szórakozást.

Közösség & HR

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.