Ötödször igyekszik a hazai programozók legjobbjait megtalálni az NNG a C++ Grand Prix elnevezésű versenyén.

Manapság már szinte minden nap arról lehet hallani, hogy nehezen találnak képzett munkaerő a cégek, és ez különösen akkut probléma az informatikai szektorban. Egyáltalán nem meglepő tehát, hogy a vállalatok minden lehetséges csatornán igyekeznek megtalálni a megfelelő tudású szakembereket. Ezek egyik formája a komoly díjakkal megfűszerezett versenyeztetés.

Fiatalok és idősebbek is elkezdhetik

Szinte az összes nagy cég próbálkozik ezzel a  toborzási módszerrel. Az IBM hirdetett versenyt mainframe-eseknek, rendezett 48 órás programozó versenyt, a Microsoft meg 24 órásat és még lehetne hosszasan sorolni. Legutóbb például az SAP fejlesztői pályázatáról adtunk hírt. Utóbbinál az egyének mellett háromfős csapatok is jelentkezhettek, korhatár pedig ugyan nem volt, de a maximum ötéves munkatapasztalat miatt veteránokat ide már nem vártak.

Az NNG idén immár ötödször megrendezett C++ Grand Prix megmérettetése némileg más megközelítésű, hiszen itt tényleg bárki nevezhet (egy szintén három főből álló csapat tagjaként), korra való tekintet nélkül. A verseny lebonyoltása annyiban igyekszik kiegyenlíteni az esélyeket, hogy egészen a döntőig mindenki a saját "súlycsoportjával" küzdhet csak meg, azaz egyetemistáknak nem kell senior software engineerekkel birkózniuk. A tíz legjobb csapat azonban már megkötések nélkül, egy félnapos élő döntő alkalmával döntheti el, melyikük nyeri el idén az összesen 1,5 millió forint értékű fődíjat.

A verseny kiírója egyébként maga sem titkolja, hogy a cél az ország legjobb szakembereinek megtalálása, akik később akár az NNG csapatához is csatlakozhatnak. Az egykor magyar és izraeli magánszemélyek által alapított NavNGo a tulajdonos- és névváltást követően is megmaradt hazai székhelyű multinacionális vállalatnak. A cég létszáma várhatóan még idén eléri a 900 főt, az új helyeket pedig akár a most jól teljesítő indulókkal is feltölthetik.
 

Közösség & HR

Kifogytak volna a felhőszolgáltatók az újításokból?

Az InfoWorld USA-szerte ismert szakértője, David Linthicum szerint ez a helyzet. Túl sokba kerül az innováció, és túl lassan térül meg.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.