A jelentkezőknek olyan feladatokat kell megoldaniuk egyszerűsített formában, melyekkel a profik foglalkoznak a mindennapokban. Pénzdíj és állásajánlat jár a legjobbaknak.

Amikor a 90-es években kitört Magyarországon a tanszabadság, és egyre-másra alakultak át iskolák hat- vagy nyolcosztályossá, hirtelen kevés lett a gimnáziumba jelentkező tanuló. Mit csináltak a jobb iskolák? Természetesen versenyt hirdettek, hogy még a felvételi procedúra előtt kiválogathassák a legtehetségesebb diákokat.

Ma, amikor már nagyon magas fizetésért is nehéz megfelelő programozót találni, a vállalatok ugyanezt csinálják pepitában: versenyeket hirdetnek kezdő vagy akár még az egyetem padjait koptató programozópalántáknak, hogy jó ajánlattal (magas fizetés, kiterjedt juttatási csomag, fejlődési lehetőség stb.) lehalászhassák a legjobbakat. Szinte az összes nagy cég próbálkozik ezzel a  toborzási módszerrel. Az IBM hirdetett versenyt mainframe-eseknek, rendezett 48 órás programozó versenyt, a Microsoft meg 24 órásat és még lehetne hosszasan sorolni.

Az SAP a HANA Cloud Platformhoz keres tehetségeket

Az SAP a HANA Cloud Platformmal kapcsolatos versenyére egyetemistákat és pályakezdőket vár. Korhatár nincs, de a jelentkezőnek vagy egyetemi/főiskolai hallgatónak kell lennie, vagy maximum öt éves munkatapasztalat állhat mögötte (ez persze manapság nem kevés!).

A versenyre lehet nevezni egyénileg vagy max. három fős csapatban: ehhez a nevezőknek első körben el kell küldeniük szeptember 16-áig fényképes szakmai önéletrajzukat, e-mail címüket és telefoszámukat a [email protected] e-mail címre. Ezzel azonban még nincs vége a jelentkezési procedúrának. A jelentkezés ugyanis csak akkor válik véglegessé, a pályázó elvégezte az SAP portálján elérhető ingyenesen HANA Ccloud Platform tanfolyamot. Erre október 16-áig van lehetőség.

A versenyzőknek egyszerűsített mintafeladatokat kell megoldaniuk az SAP HANA Cloud Platform fejlesztői környezetében. El kell készíteniük egy működő prototípust, valamint a fejlesztés dokumentációját.

Indul a munka

Aki sikeresen elvégezte a tanfolyamot, megkapja a feladat részletes leírását tartalmazó dokumentumot, valamint egy saját HCP fejlesztői környezetet is minta adatcsomaggal, amely a feladat végrehajtásához szükséges.

A versenyzőket nem hagyják magukra: a feladat megértését egy szakmai és egy műszaki koordinátor támogatja, tőlük lehet kérdezni, de hogy a verseny még kiélezettebbek legyen, a kérdésekre adott választ online csatornán minden versenyző megkapja. Az SAP szükség esetén videokonferencia keretében is biztosít konzultációs lehetőséget.

És akkor a díjak...

Az elkészült pályamunkákat az SAP Hungary szakértői értékelik. Az első helyért 800 ezer, a másodikért 200 ezer, a harmadik helyért pedig 100 ezer forint jár. A csapatban indulóknak értelemszerűen osztozniuk kell a nyereményen.

De nem csak a pénzdíj számít. Minden érvényes pályamű készítője meghívást kap egy tantermi HCP tanfolyamra, aminek a végén minősítést is lehet szerezni – ilyennek ma még nagyon kevesen rendelkeznek Magyarországon. Ez már önmagában is olyan érték, amiért megfontolandó az indulás, hiszen az, hogy a zsűri minősíthetőnek tart-e egy pályaművet, független a versenyen elért helyezéstől.

Emellett a verseny során tapasztaltak alapján a díjazásán túl a cég egyedi elbírálás alapján labormunka lehetőségét és szakdolgozat konzulensi támogatását, nagyvállalati projektekben való részvételi lehetőséget, SAP vocational training programban való részvételi lehetőséget és végül, de nem utolsósorban állást is felkínálhat a résztvevőknek.

Bővebb információkért érdemes meglátogatni a verseny oldalát a Facebookon.

Cloud & big data

A big techek elleni EU-s ügyeket is befolyásolhatja Trump érkezése

Sajtóhírek szerint Brüsszelben éppen áttekintik a nagy technológiai cégek ellen folyó vizsgálatokat, miközben a tengerentúlon a második ciklusára készülő elnöktől remélnek védelmet az internetes óriások vezetői.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.