Megvan az első olyan milliárdos nagyságrendű akvizíció, amit teljes egészében online zavartak le. A Cisco vette meg így a ThousandEyes nevű startupot.

Egymilliárd dollárért szerezte meg a ThousandEyes nevű céget a Cisco – írja a CNBC belső értesülésekre hivatkozva. A 2010-ben alapított startup hálózati teljesítménymonitorozó eszközöket kínál SaaS (Software as a Service) modellben. A felvásárlás különlegessége, hogy a felek a folyamat során egyetlen egyszer sem találkoztak személyesen, minden részletben online állapodtak meg.

A ThousandEyes kifejezetten sikeresnek tekinthető, alapítása óta négy körben összesen mintegy 110 millió dollár tőkét tudott bevonni, és olyan ügyfeleket szerzett magának, mint a Microsoft, a MasterCard, a Slack, a PayPal vagy a Lyft, bár állítólag nyereséget egyelőre nem nagyon termel.

A ThousandEyes pár száz dolgozója a három éve Cisco-tulajdonba került AppDynamics portfóiójával együtt egy újonnan létrehozott üzletágat alkotnak Networking Services néven. Az új üzletág működéséért a Cisco felhős szolgáltatásait is irányító Todd Nightingale alelnök felel majd.

Online kötötték az üzletet

Az, hogy a Cisco vesz egy újabb céget, amellyel a hálózati és adatközponti szoftveres képességeit képes bővíteni, nem újdonság Chuck Robbins 2015-ös kinevezése óta. Azóta a vállalat folyamatosan bővíti felhős kínálatát, amivel például az elosztott környezetek felé mozduló vállalatokat tudja kiszolgálni. Az utóbbi három évben a mostaninál több nagyobb volumenű felvásárlása is volt, de olyan még nem, hogy egy milliárdos nagyságrendű üzletet online bonyolítson le. Ezért tekinthető a ThousandEyes megszerzése mérföldkőnek.

A Todd Nightingale meg is jegyezte a CNBC-nek, hogy meglehetősen nehéz volt úgy eljutni a megállapodásig, hogy a felek egyszer sem ültek le egy asztalhoz, hogy személyesen tisztázzák a technológiai és üzleti részleteket.

A tárgyalások egész végig Cisco Webex videohívásokkal folytak. Így, virtuális térben találkozott a teljes tárgyaló csapat egymással, de a részleteket tisztázó kisebb teamek is így egyeztettek.

Az utóbbi három évben a ThousandEyes a negyedik milliárdos nagyságrendű beszerzése a Ciscónak. 2017-ben 3,7 milliárdért szerezték meg AppDynamicsot, amely most az új hálózati üzletág másik lábát adja. Még abban az évben megszerezték a Broadsoftot 1,9 milliárd dollárért, majd 2018-ban a Duo Security következett, amit 2,35 milliárdért sikerült akvirálni.

Mint a ThousandEyes felvásárlásáról kiadott közlemény írja, a várhatóan még idén, a Cisco 2021-es első pénzügyi negyedévének (2020. augusztus-október) vége előtt lezárják a felvásárlást.

Cloud & big data

Ördögi körbe kerülhettek az MI-fejlesztők

Az MI-robbanás üzletileg egyre inkább fenntarthatatlannak tűnik, és a kritikusok szerint szükségszerű összeomláshoz vezet, mert a technológia eredményei nem támasztják majd alá az elkerülhetetlen áremeléseket.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.