Mától több területen is új emberek irányítják a 4iG Nyrt. kulcsfontosságú részlegeit. A társaság még tavasszal közölte, hogy a telekommunikációs üzletág integrációs folyamatait szervezeti és személyi változtatásokkal kívánja támogatni. Május végén derült ki, hogy a cégcsoporthoz tavaly felvásárlás útján csatlakozó Invitech élére Bőthe Csaba kerül. A posztját hivatalosan mától elfoglaló vezérigazgató mellett azonban több más vezetői pozícióban is változás állt be július elejével.
Ahogy az már korábban is tudható volt, a telekommunikációs portfóliót összefogó Antenna Hungária Zrt. vezérigazgatói pozícióját július 1-től Király István tölti be. Az üzletág első számú vezetőjeként a szakember feladata az üzleti folyamatok összehangolása, a működési szinergiák kihasználásával a csoport eredményességének javítása, illetve a távközlési vállalatok közös fejlődési és üzleti stratégiájának meghatározása lesz – fogalmaz a témában kiadott sajtóközlemény.
A távközlési üzletág külföldi leányvállalatainak irányítását Budafoki Róbert vette át, akit a 4iG-n belül Tiranai központtal létrejövő új szervezeti egység, a 4iG International elsőszámú vezetőjévé neveztek ki. Budafoki Róbert a montenegrói mobilszolgáltató ONE Crna Gora, valamint két albán telekommunikációs leányvállalat a ONE Telecommunications és az ALBtelecom működtetéséért és fejlesztéséért felel.
Szintén július 1-től a DIGI Távközlési Szolgáltató Kft. és leányvállalatai – az Invitel Zrt., a DIGI Infrastruktúra Zrt. és az i-TV Zrt. – irányítását ügyvezetőként Tábori Tamás veszi át, akitől az üzleti működés hatékonyságának növelését, a DIGI csoport szolgáltatásainak fejlesztését, illetve a társaság integrációra való felkészítését várja az igazgatóság.
A távközlési vállalatcsoporthoz frissen csatlakozó, jelentős iparági tapasztalatokkal rendelkező vezetők feladata a sajtóközlemény megfogalmazása szerint az integrációs folyamatok támogatása mellett, az egyes leányvállalatok üzleti hatékonyságának növelése, illetve az eredményes piaci működés teltételeinek kialakítása lesz.
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak