A távközlési portfólió és az Antenna Hungária egyesítésével a rendszerintegrátor befejezettnek tekinti nemzetközi infokommunikációs vállalatcsoporttá alakulását.

A 4iG csoport megkezdi távközlési vállalatainak stratégiai átalakítását, hogy az integráción keresztül hatékonyabban használhassa ki a csoporton belüli együttműködési és üzleti lehetőségeket, konszolidálva a B2B és B2C szolgáltatási szegmensekben működő vállalatait. A többféle iparági kompetenciát egyesítő cégcsoport ezzel egységes szervezeti és irányítási struktúrával, egységes márkanév alatt, piaci súlyának megfelelő hatékonysággal lépne fel a magyarországi és nemzetközi piacokon – olvasható a 4iG szerdai közleményében.

A tájékoztatás szerint a 4iG távközlési portfóliója és az Antenna Hungária egyesítésével lezárult az a transzformációs folyamat, amelynek eredményeként az informatikai rendszerintegrátor vállalatból széleskörű, távközlési és informatikai szolgáltatásokat nyújtó, nemzetközi infokommunikációs vállalatcsoporttá alakult. A közlemény név szerint is felsorolja azokat a frissen csatlakozó, jelentős iparági tapasztalatokkal rendelkező vezetőket, akiknek feladata az üzleti folyamatok összehangolása, az eredményesség javítása és a közös fejlődési stratégia meghatározása lesz.

Ebből kiderül, hogy a távközlési vállalatcsoport irányításában szétválik az elnöki és vezérigazgatói pozíció: az Antenna Hungária igazgatóságának elnöke Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatója, operatív vezetője pedig július 1-től Király István lesz. Utóbbi már négy nagyléptékű fúzió levezénylésében és az azokat követő integrációban is fontos szerepet játszott a magyar ICT piacon, most pedig a 4iG távközlési portfóliójának irányítása mellett április 19-től ideiglenesen a már korábban felvásárolt DIGI csoport ügyvezető igazgatói posztját is ő tölti majd be.

Az átalakítás további részletei a 4iG oldalán olvashatók »

Piaci hírek

CIO Hungary 2025: aki felkészül, az győz?

Beszámolónk második része a 16. CIO Hungary konferencia első napjáról, benne az elmaradhatatlan biztonsági panellel, amit természetesen már a mesterséges intelligencia is tematizált.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.