A 4iG csoport megkezdi távközlési vállalatainak stratégiai átalakítását, hogy az integráción keresztül hatékonyabban használhassa ki a csoporton belüli együttműködési és üzleti lehetőségeket, konszolidálva a B2B és B2C szolgáltatási szegmensekben működő vállalatait. A többféle iparági kompetenciát egyesítő cégcsoport ezzel egységes szervezeti és irányítási struktúrával, egységes márkanév alatt, piaci súlyának megfelelő hatékonysággal lépne fel a magyarországi és nemzetközi piacokon – olvasható a 4iG szerdai közleményében.
A tájékoztatás szerint a 4iG távközlési portfóliója és az Antenna Hungária egyesítésével lezárult az a transzformációs folyamat, amelynek eredményeként az informatikai rendszerintegrátor vállalatból széleskörű, távközlési és informatikai szolgáltatásokat nyújtó, nemzetközi infokommunikációs vállalatcsoporttá alakult. A közlemény név szerint is felsorolja azokat a frissen csatlakozó, jelentős iparági tapasztalatokkal rendelkező vezetőket, akiknek feladata az üzleti folyamatok összehangolása, az eredményesség javítása és a közös fejlődési stratégia meghatározása lesz.
Ebből kiderül, hogy a távközlési vállalatcsoport irányításában szétválik az elnöki és vezérigazgatói pozíció: az Antenna Hungária igazgatóságának elnöke Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatója, operatív vezetője pedig július 1-től Király István lesz. Utóbbi már négy nagyléptékű fúzió levezénylésében és az azokat követő integrációban is fontos szerepet játszott a magyar ICT piacon, most pedig a 4iG távközlési portfóliójának irányítása mellett április 19-től ideiglenesen a már korábban felvásárolt DIGI csoport ügyvezető igazgatói posztját is ő tölti majd be.
Az átalakítás további részletei a 4iG oldalán olvashatók »
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak