Már kapható 6.000 mAh-s akkumulátorral szerelt okostelefon is, azonban nem kézenfekvő, hogy a nagyobb akku magasabb üzemidőt is jelent. A PhoneArena méréseiből kiderül, aktuálisan melyik készülék bírja a legtöbbet.

A legtöbb okostelefon-felhasználó minimum értetlenül az előtt a jelenség előtt, hogy az egyre nagyobb, egyre fejlettebb funkciókkal telepakolt készülékek éppen az energiatárolás tekintetében nem mutatnak újat. Valamivel több mint egy évvel ezelőtt mi is idéztük a Morning Consult felmérsét, amiből már akkor kiderült, hogy az okostelefon-tulajdonosok egyre inkább a praktikus szempontok alapján döntenek. Már nem akarnak szélesebb kijelzőt és a hajánál fogva előrángatott újdonságokat, ezzel szemben nagyra értékelik a hétköznapi használatot megkönnyítő jellemzőket, ezen belül is 95 százalék tartja fontosnak az akkumulátor-üzemidőt.

Miután a felhasználók számos és egyre nagyobb adatforgalmat generáló alkalmazásokat használnak, és általában is egyre több időt töltenek a mobil képernyők előtt, az akkumulátorokkal kapcsolatos problémák is általánossá váltak. Az akkuk ugyanis érdemben szinte semmit sem változtak az elmúlt évtizedben, a gyárók az energiatakarékosabb megoldások fejlesztésével vagy a töltési idő leszorításával javítják a telefonok üzemidejét. Nem véletlen, hogy egyre több helyen bukkannak fel a töltőállomások, a külső akkumulátorok vagy a gyorstöltők – ez utóbbiak működéséről néhány nappal ezelőtt közöltünk egy rövid összeállítást.

Méret, üzemidő, töltési idő

A PhoneArena folyamatosan frissűlő mérési statisztikáiból kiderül, hogy a szállítók egyes modellekben folyamatosan növelik az akkumulátorok méretét is. Ebben a mezőnyben a csúcsot az Asus ROG Phone 2 6.000 milliamperórás akkuja jelenti, de a Xiaomi Mi Max 2-t is már 5.300 mAh-s akkumulátorral gyártják.  Ez persze nincs közvetlen összefüggésben azzal, hogy az adott modellek meddig bírják egyetlen töltéssel, mások mellett a képernyő mérete és felbontása is nagyban meghatározza az üzemidőt. Az iPhone 11 például 3.110 mAh-s akkumulátorával majdnem 13,5 órát bír, ami azt jelenti, hogy kifejezetten hatékonyan használja az energiaforrást.

A Statista januári grafikáján így fest a PhoneArena aktuális toplistája, az üzemidő mellett bemutatva az akkumulátorok méretét is:
 

forrás: statista.com


Ahogy a gyorstöltők újkori karrierjéből is látszik, az üzemidő mellett nagyon fontos szempont, hogy mekkora macera ismét feltölteni a lemerülőben lévő telefonokat. Ahogy az a PhoneArena adataiból kiderül, nincs olyan készülék, amely a fenti és az alábbi toplista tetején is helyet foglalna magának: a 20 óra feletti üzemidővel büszkélkedő Motorola Moto G7 Power  akkumulátora majdnem két és fél óra alatt tölthető 100 százalékra, szemben a Moto G7 Plus alig több mint háromnegyed órájával – igaz, az utóbbihoz nem egész 9,5 órás üzemidő társul, így a két szempont összehasonlítása máris véleményessé válik.

 

forrás: phonearena.com


A PhoneArena egyébként egy saját webes szkriptet használ a méréseihez, amely a megfelelő fényerő mellett a napi felhasználást imitáló terhelésnek teszi ki az okostelefonokat, eredményei pedig általában messze alatta maradnak azoknak az értékeknek, amelyeket a készülékgyártók meghatároznak az egyes modellekhez.

Konzumer tech

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.