A Morning Consult november közepén szondázta közel kétezer felhasználó véleményét, amiből ismét kiderült, hogy az okostelefon-tulajdonosok elsősorban a praktikus szempontok alapján döntenek, és ma már kevésébé vevők a marketing ízű technológiai fejlesztésekre. A válaszadók több mint fele például úgy látja, hogy a képernyők mérete pont megfelelő, és nem érdeklik őket az egyre nagyobb kijelzők, míg a legtöbbre a hétköznapi használatot megkönnyítő jellemzőket tartják, szemben az újabb és újabb járulékos funkciókkal.
A felhasználók elsöprő többsége az akkumulátor-üzemidőt (95 százalék) és a könnyű kezelhetőséget (93 százalék) keresik, ami nem feltétlenül jó hír az olyan dizájnokkal próbálkozó gyártóknak, amelyek ezeken a területeken hoznak áldozatokat az újításokért. Ezen felül fontos még nekik a bőséges tárhely (90 százalék) és a strapabíró konstrukció (88 százalék), ami szintén kérdésessé teszi, hogy mekkora szükség van az egyre vékonyabb készülékekre; végül közel ilyen arányban, 86 százalékban a kamera minőségére is adnak, vagyis a gyártóknak nem ezen a területen érdemes spórolniuk.
Nem kell nagyobb képernyő, de az legyen hajlítható
A legkevésbé érdekes funkciónak a kiterjesztett vagy virtuális valósággal (AR/VR) kapcsolatos készségeket tartják (30 százalék), ezt követik a szülői felügyeleti lehetőségek (32 százalék) és az arcfelismerő biometrikus azonosítás (33 százalék). A digitális welness-eszközökre 37 százalékban kíváncsiak, az aktivitásmérőket (fitness tracker) pedig 39 százalék látja fontosnak. A Morning Consult szerint a dizájn az egyetlen olyan terület, ahol a felhasználók hajlamosak lemondani a praktikus szempontokról: a kettéhajtható okostelefonok iránt például 41 százalékuk érdeklődik.
forrás: Morning Consult
A márkák versenyét tekintve a 30-44 korosztály az egyetlen, amelyben nem az Apple, hanem a Samsung termékei a legnépszerűbbek, legalábbis elméletileg. A márkahűség ugyanist nagyon jellemző az okostelefon-vásárlókra: 68 százalékuk hajlik rá, hogy olyan gyártó készülékeit vásárolja meg, amelynek egyik-másik termékével már rendelkezik, legyen szó akár táblagépekről vagy laptopokról. Érdekesség, hogy a jelenleg kapható eszközök képernyőit a válaszadók 55 százaléka megfelelő méretűnek tartja, vagyis a kijelzők további növelése feleslegesnek tűnik, különösen, ha az a fent is említett tulajdonságok (mondjuk az akku-üzemidő) rovására megy.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak