A Yonhap dél-koreai hírügynökség beszámolója szerint a Samsung 2019 márciusában adja ki a múlt szerdán San Franciscóban bemutatott hajlítható okostelefont. A hosszú ideje lebegtetett készülékről akkor annyi derült ki, hogy egy 7,3 hüvelykes, kettéhajtva pedig 4,6 hüvelykes képátlójú mobilról van szó, amely kettéhajtva is csak annyira vastag, mint egy kövérebb okostelefon – a prototípust azonban senki sem nézhette meg közelebbről, így maradtak a nézőtérről lőtt felvételek és a Samsung renderelt videói.
A mostani érteülések alapján a telefon neve Galaxy F lesz, talán az angol foldable (összehajtható) szóra utalva. A Yonhap szerint az új eszöz áráról egyelőre nem született döntés, de iparági elemzők 1700 dollár környékére (egészen pontosan 2 millió dél-koreai wonra, vagyis 1770 dollárra) becsülik. Ez nyilván erősen behatárolja majd a keresletet, bár a Samsung Electronics elnöke korábban mér elárulta, hogy a vállalat az első körben is legalább egymillió darabos tételt szállítana az új készülékből.
Mostantól az appokon múlik minden
A hírügynökség azt írja, hogy a Galaxy F egyszerre érkezik majd meg az 5G-s Galaxy S10 és S10+ modellekkel, és már a februári Mobile World Congress kiállításon közszemlére teszik, hogy a következő hónap közepe táján beindítsák az értékesítést is. Az új interfész sikere mindenki szerint nagyban függ majd az alkalamzásfejlesztőktől, akik a Samsung reményei szerint a következő időszakban előállnak majd mindenféle okossággal, hogy funkciókat (vagy általában: értelmet) adjanak az UI speciális kialakításának.
Ezen a kommentárok szerint nem csak a Galaxy F sikere, de közvetve a Samsung mobil részlegének helyzete is múlhat, miután az elektronikai vállalat mobilos üzletágának nyereségesség folyamatos csökken, nem utolsósorban az innovatívnak tartott eszközök vagy felhasználások elmaradása miatt. Bár az valószínűtlen, hogy a Galaxy F-ről jövő februárig ennél sokkal több kiderülne, az eddigi ismeretek alapján biztosan felbukkan majd egy nagy csomó videó, amely megpróbálja három dimenzióban vizualizálni a hajítható Samsung-telefonokat. Itt az egyik legelső példa:
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak