Az alacsony fogyasztású és eredendően kompakt eszközökbe szánt ARM processzorok használatával a HPE 2,5-szeresére növeli a szervertermek számítási kapacitását és közel harmadára csökkenti az egységnyi számítási teljesítményre eső energiafogyasztást.

A hatalmas adattömeggel dolgozó szervezetek és a felhőszolgáltatók elé az utóbbi időben három legküzdhetetlennek tűnő akadályt is gördített a szervertermekben használt processzorok drasztikusan megnőtt energiaigénye:

  • az eszközök energiafogyasztása olyan mértéket öltött, amely próbára tette az áramszolgáltatókat, így az üzemeltetőket is;
  • a szerverek hőtermelése túllépte azt a határt, amit a szervertermek infrastruktúrái kezelni képesek;
  • a sosem látott magasságokba szökő energiaárak mellett a működtetésük fenntarthatatlanná vált.

A HPE a népszerű ProLiant szervercsaládjának legújabb, 11. generációjával egyszerre mindhárom probléma leküzdésére vállalkozott: az amerikai gyártó a legújabb szerverét immár a kifejezetten a felhőnatív munkamenetek kiszolgálására kihegyezett, célorientált ARM processzorokkal is szállítja. A HPE ProLiant RL300 Gen 11 szerverek működésének hátteréről korábbi cikkünkben írtunk, de a főbb paraméterei szerint egy ARM processzoros szerverbe 128 mag is beépíthető, teljesítménye akár 2,5-szer akkora, energiafogyasztása pedig 2,8-szer alacsonyabb lehet, mint egy AMD- vagy Intel-alapú eszköznek, ráadásul a környezeti lábnyoma is visszafogottabb.

 

 

Az ARM-alapú processzorok a nagyfokú skálázhatóság, a rugalmasság és a megbízhatóság ígéretét is magukban hordozzák, így a HPE ProLiant RL300 Gen 11 szerverek gyakorlatilag minden, jellemzően felhőnatív infrastruktúrát igénylő szervezet számára forradalmi megoldást jelentenek.

Az Ampere® Altra® és Ampere® Altra® Max processzorokkal szerelt szerverek az általános igények kiszolgálására tervezett x86-architektúrájú eszközökhöz képest sokkal hatékonyabb módon látnak el olyan dedikált célfeladatokat, mint a webszerver-üzemeltetés, a tartalomszolgáltatás, az AI, IoT és analitikai megoldások használata, az in-memory caching, az adatbázis-kezelés vagy a média enkódolás. Ennek köszönhetően a hatalmas mennyiségű adattal dolgozó állami és közintézmények, az egészségügyi szolgáltatók, az ipari, különösen a kutatás-fejlesztést vagy gyártást végző vállalatok, a médiaszolgáltatók, a digitális – például pénzügyi – szolgáltatásokat kínáló szervezetek egyaránt a HPE ProLiant RL300 Gen 11 képében találhatják meg a számukra nagy valószínűséggel leghatékonyabb számítási kapacitást kínáló eszközt. A felsoroltakon túl a felhőszolgáltatók és az e-kereskedelemmel foglalkozó vállalatok kamatoztathatják különösen az ARM-alapú processzorok nyújtotta előnyöket.

Az ARM-alapú processzorokra épülő egyéb eszközökhöz hasonlóan, a rendkívül nagy teljesítmény és hatékonyság, valamint a széleskörű felhasználhatóság ellenére a HPE ProLiant RL300 Gen 11 is igen kedvező alapáron érhető el. A szerver hagyományos módon beruházással és a HPE nagyobb befektetést nem kívánó, fogyasztásalapú fizetési modelljével is igénybe vehető. A HPE GreenLake egyszerre biztosítja a nyilvános felhő- és a helyben telepített rendszerek előnyeit használatalapú (pay as you go) számlázással, ami azt jelenti, hogy a felhasználó szervezet csak a ténylegesen igénybe vett szerverkapacitás után fizet, havidíjas rendszerben.

A HPE hazai képviseletének munkatársai az [email protected] e-mail címén várják a HPE ProLiant RL300 Gen 11 szerverhez kapcsolódó kérdéseket, megkereséseket. A szerverről tovább információk a HPE blogján találhatók!

Piaci hírek

Európai módra kötik gúzsba a Google-t az Epic-per következményeként

Az amerikai bírói végzés értelmében a Google nem kötheti röghöz az androidos alkalmazásfejlesztőket. Mindez hasonló helyzetet teremt a tengerentúlon, mint amire Európában már rászorították a monopolhelyzetben lévő platformokat.
 
A régi támadási vektorok megújulnak, és jön egy sor újabb veszély. Mivel mindenki a felhőbe igyekszik, minden kockázat globális lesz.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.