Hétfő kora hajnalba nyúló tárgyaláson van túl Elon Musk és a Twitter 11 fős igazgatótanácsa - számolt be tűzhöz közeli forrásokra hivatkozva a New York Times. A lap úgy tudja, a közösségi hálózat felvásárlásáról szóló megbeszélések nagyon előrehaladott állapotban vannak, és könnyen lehet, hogy hamarosan hivatalos bejelentés is történhet az ügyben.
A Tesla részvényárfolyamának utóbbi években tapasztalt meredek emelkedésének köszönhetően a világ leggazdagabb emberévé váló Musk április 16-án jelentkezett be az általa is gyakran használt platformért. Az összesen 43 milliárd dolláros ajánlat részvényenként 54,2 dollárnak felel meg, ami a bejelentés pillanatában 20 százaléknyi prémiumot jelentett. Musk azt is kijelentette, hogy kivezetné a tőzsdéről a Twittert, és olyan változásokat hajtana végre, ami lehetővé teszi, hogy az emberek szabadabban nyilvánulhassanak meg a szolgáltatáson keresztül.
Mindettől első körben sem az elemzők, sem maga a Twitter vezetősége nem volt túlságosan lenyűgözve. A szakértők valószínűtlennek tartották, hogy a menedzsment ráállna az üzletre, amit megerősített az is, hogy a közösségi hálózat tőzsdei "védekező manőverekbe" kezdett, megnehezítve azt, hogy Musk jelentős részvénycsomagot vásárolhasson fel.
A helyzet azonban jelentősen megváltozott: múlt héten Musk bizonyítékokat szolgáltatott szándékai komolyságáról azzal, hogy összesen 46,5 milliárd dollárnyi forrást mutatott fel. Utóbbit többek között a Morgan Stanley és más hitelezői csoportok finanszíroznák, részben Musk Teslában lévő részvénycsomagjára alapuló hitelekkel.
Az igazgatótanács és a vevő között zajló tegnapi tárgyalások alapján nem kizárt, hogy már a most csütörtökön esedékes negyedéves jelentéskor, vagy akár valamivel előbb is megtörténhet a bejelentés a felvásárlásról. A nevük elhallgatását kérő informátorok ugyanakkor azt is elmondták, hogy még semmi sem biztos, és akár teljesen össze is omolhatnak a már finisben tartó egyeztetések.
Fokozódó érdeklődés
A Twittert kvázi hivatalos kommunikációs csatornaként használó, több mint 80 millió követővel rendelkező Musk április elején kezdett komoly mozgolódásba azzal, hogy több mint 9 százaléknyi részesedést szerzett a cégben. Ennek kapcsán rögtön felmerült, hogy be is ülne az igazgatótanácsba, ám ezt végül elutasította, és helyette inkább kitalálta, hogy vinné az egész vállalatot.
A két esemény között eltelt napokat sem töltötte tétlenül, hiszen a részvénycsomag megszerzését követően nem sokkal közvélemény-kutatásba kezdett a közösségi oldalon. Ebben arról kérdezte a twitterezőket, hogy szeretnének-e egy "szerkesztés gombot", vagyis az üzenetek szerkesztésének lehetőségét, ami a közösségimédia-platform egy sokak által régóta várt funkciója lenne. A Twitter vezérigazgatója, Parag Agrawal véleményét az akcióról jól szemlélteti, hogy a felhasználókat "óvatos szavazásra" kérte az ügyben.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak