A világ aktuálisan leggazdagabb embere eddig csak kritizálta a Twitert, de most be is vásárolta magát a társaságba, és annak legnagyobb részvényeseként már a felhasználókat szavaztatja bizonyos változtatásokról.

A Tesla/SpaceX vezérigazgatója, Elon Musk 73,5 millió részvény felvásárlásával 9,2 százalékos részesedését szerzett a Twitter mikroblog-szolgáltatásban. A közel 3 milliárd dollár értékű üzlet nyomán egy csapásra ő lett a társaság legnagyobb részvényese, a Twitter árfolyama pedig azonnal több mint negyedével ugrott meg a tőzsdén, miután a tranzakció híre elterjedt egy hatósági beadvány nyomán.

Musk még március végén, éppen egy Twitter-üzenetben jelezte, hogy "komolyan gondolkodik" egy új közösségimédia-platform felépítésén. A Twitter rendszeres felhasználójaként már többször is bírálta a hálózatot és annak politikáját, amennyiben szerinte a vállalatnem tartja magát a szólásszabadság elveihez, és ezzel magát a demokráciát is aláássa.

A menetelés azonban nem ért véget a részvénycsomag megszerzésével, mert Musk nem sokkal később egy közvélemény-kutatást is indított. Ebben arról kérdezi a twitterezőket, hogy szeretnének-e a egy "szerkesztés gombot", vagyis az üzenetek szerkesztésének lehetőségét, ami a közösségimédia-platform egy sokak által régóta várt funkciója lenne.

Végső soron senki nem tud semmit

A Twitter vezérigazgatója, Parag Agrawal rögtön arra kérte a felhasználókat, hogy "óvatosan szavazzanak". Ettől függetlenül a poll kiírása után kevesebb mint három órával már több mint 1,2 millióan jelezték a véleményüket, több mint 75 százalékban támogatva a szerkesztési lehetőséget. (Összehasonlításképpen: Musk profilja több mint 80 millió követővel rendelkezik.)

A múlt héten egy másik közvélemény-kutatásban az üzletember azt kérdezte, hogy a Twitter algoritmusának nyílt forráskódúnak kellene-e lennie. Akkor a felhasználók több mint 82 százaléka válaszolt igennel, miközben a Twitter korábbi vezérigazgatója, Jack Dorsey ismét arról posztolt, hogy az egyes algoritmusok használata szabad választás kell, hogy legyen mindenki számára.

Egy még korábbi szavazás során Musk a Twitter és a szólásszabadság viszonyát dobta fel, és követőinek több mint 70 százaléka úgy látta, hogy a szolgáltató elégtelenül teljesít ezen a téren. Decemberben pedig egy mémben hasonlította Agrawalt Sztálinhoz, miközben Dorsey a diktátok később kivégzett elvtársaként szerepel a képen (utalva arra, ahogy kigolyózták őt a Twitter éléről).

A kommentárok most azt elemezgetik, hogy a 3 milliárd dolláros bevásárlás Musk tényleges vagyonának csak elenyésző részére, alig 1 százalékára rúg, vagyis adott esetben annak sem lenne akadálya, hogy tokkal-vonóval megvegye a Twittert. Ez a részvényeseknek nyilván jó hír, mert az aktuális árfolyamnál sokkal többet kapnának a befektetésük után, a Reuters viszont arról is beszámolt, hogy az elemzők minimum gyanúsnak tartanak néhány opciós üzletet, amelyet szó szerint közvetlenül Elon Musk beszállása előtt kötöttek a tőzsdén.

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.