"Am giving serious thought to this" – válaszolta az üzletember egy Twitter-felhasználó kérdésére, amelyik az firtatta, hogy fontolóra venné-e egy nyílt forráskódú algoritmusra épülő közösségi médiaplatform felépítését a szólásszabadság támogatására és a propaganda visszaszorítására. Musk, aki a maga részéről fekete öves Twitter-felhasználó, az utóbbi időben többször is bírálta a hálózatot és annak politikáját: szerinte a vállalatnem tartja magát a szólásszabadság elveihez, amivel a demokráciát is aláássa.
A bejegyzés egy nappal azután jelent meg, hogy a Musk közzétett egy Twitter-szavazást is, amelyben erről kérdezte a felhasználók véleményét. Nagy meglepetés persze nem született, de követőinek több mint 70 százaléka úgy látta, hogy a szolgáltató elégtelenül teljesít ezen a téren. A pénteki szavazás felütése viszont utólag értelmet nyerhet, mivel Musk abban azt írta, hogy az eredménynek fontos következményei lesznek, és azt kérte a felhasználóktól, hogy döntsenek körültekintően.
Egyelőre természetesen csak spekulációról van szó, de ha az aktuálisan a világ leggazdagabb embereként számontartott techmilliárdos úgy dönt, hogy tényleg létrehoz egy új platformot, akkor az olyan befektetők hosszú sorához csatlakozna, akik a szólásszabadság bajnokaiként próbálják magukhoz vonzani a felhasználókat. Bár sokan háborognak a Twitter, a Facebook vagy a YouTube gyakorlatai miatt, az új kihívók (például a Rumble, a Gab, a Gettr, a Parler vagy a Donald Trump-féle Truth Social) meg sem közelítik a mainstream platformok elérhetőségét és népszerűségét.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak