A Tesla és a SpaceX vezetője egy hétvégi Twitter-üzenetben jelezte, hogy "komolyan gondolkodik" egy új közösségimédia-platform felépítésén.

"Am giving serious thought to this" – válaszolta az üzletember egy Twitter-felhasználó kérdésére, amelyik az firtatta, hogy fontolóra venné-e egy nyílt forráskódú algoritmusra épülő közösségi médiaplatform felépítését a szólásszabadság támogatására és a propaganda visszaszorítására. Musk, aki a maga részéről fekete öves Twitter-felhasználó, az utóbbi időben többször is bírálta a hálózatot és annak politikáját: szerinte a vállalatnem tartja magát a szólásszabadság elveihez, amivel a demokráciát is aláássa.

A bejegyzés egy nappal azután jelent meg, hogy a Musk közzétett egy Twitter-szavazást is, amelyben erről kérdezte a felhasználók véleményét. Nagy meglepetés persze nem született, de követőinek több mint 70 százaléka úgy látta, hogy a szolgáltató elégtelenül teljesít ezen a téren. A pénteki szavazás felütése viszont utólag értelmet nyerhet, mivel Musk abban azt írta, hogy az eredménynek fontos következményei lesznek, és azt kérte a felhasználóktól, hogy döntsenek körültekintően.

Egyelőre természetesen csak spekulációról van szó, de ha az aktuálisan a világ leggazdagabb embereként számontartott techmilliárdos úgy dönt, hogy tényleg létrehoz egy új platformot, akkor az olyan befektetők hosszú sorához csatlakozna, akik a szólásszabadság bajnokaiként próbálják magukhoz vonzani a felhasználókat. Bár sokan háborognak a Twitter, a Facebook vagy a YouTube gyakorlatai miatt, az új kihívók (például a Rumble, a Gab, a Gettr, a Parler vagy a Donald Trump-féle Truth Social) meg sem közelítik a mainstream platformok elérhetőségét és népszerűségét.

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.