A Galaxy A90 5G értékesítése holnap kezdődik Koreában. A nemzetközi megjelenést későbbre ígérte a gyártó

Újabb taggal bővül a Samsung 5G-képes mobil eszközeinek családja. A pletykaszinten már emlegetett Galaxy A90 5G esete annyiban különleges, hogy nem a "zászlóshajó" kategóriába sorolt eszközről van szó, azaz ez lehet a cég első, megfizethető árú telefonja, amelyik képes kihasználni a legújabb generációs kommunikációs hálózat adta előnyöket.

Igen erős közepes

Bár elvileg az A-sorozat tagjai a középkategóriát jelentik a Samsungnál, a most nyilvánosságra hozott specifikációk alapján az A90 5G igencsak combos arzenállal vonul csatába a fogyasztók kegyeiért. Az 1080x2400 képpont megjelenítésére képes, 6,7 hüvelykes full HD+ kijelzőt egy 4500 mAh-s akkumulátor igyekszik életben tartani, amihez nagy segítség lehet a 25 wattos gyorstöltési lehetőség.

A rendszer futtatásáért ugyanaz a Snapdragon 855-ös lapka felel, mint a piacon lévő többi 5G-s modell esetében. Memória 6 és 8 gigabájtos kiszerelésben áll majd rendelkezésre. Előbbi esetében 64, utóbbinál 128 gigabájtnyi háttértárral érkezik majd az A90 5G.

Ma már a telefonok egyik legfontosabb részének számítanak a kamerák. Ebben a tekintetben sem kell különösebben szégyenkezni az új modellnek, mivel a szelfizésről egy 32 megapixeles elülső, minden másról pedig a hátul helyet kapó kamerahármas gondoskodik. Közöttük a prímet a 48 megapixeles főszenzor viszi, de a jó képek készítéséhez kelleni fog a 8 megapixeles ultraszéles látószögű és az 5 megapixeles, mélységélességért felelős szenzor is.

A fentebb linkelt sajtóközlemény ugyanakkor egy sor dologgal kapcsolatban bizonytalanságban tartja a nagyérdeműt. A nem tisztázott technológiai részletek mellett ott van például az ár kérdése, amivel kapcsolatban úgy tűnik, holnapig, azaz a debütálás napjáig kell várni. (Azt pedig valószínűleg még szerdán sem tudjuk meg pontosan, hogy a világ többi részén hol és mikor érkezik az A90 5G.)

Mennyi az annyi?

Pedig az ár kérdése kritikus tényező lehet abban, hogy ne csak a legkeményebb, az új technológiákért bármit kifizetni hajlandó korai felhasználók kezében bukkanjanak fel az 5G-képes mobilok. A Samsung idén már egy sor termékénél bevezette az 5G-t, ám ezek jobbára bőven a lélektaninak tartott 1000 dolláros szint felett kezdődnek. A sok hányattatáson átesett Galaxy Fold pedig egyenesen 2000 dollár felett indul.

Ráadásul ha nem is lehet túlburjánzó kínálatról beszélni, a riválisok egy részénél már elérhetőek 1000 dollár alatti árkategóriában is 5G-képes eszközök. Például a OnePlus 7 Pro 5G-t 840 dollárért adják, de említhető a Mi Mix 3 5G is, amely mindössze 680 dollárba kerül.

Persze az 5G képességeit kihasználó telefonok elterjedéséhez megfelelően vonzó szolgáltatások sem ártanak. Ebből a szempontból teljesen érthető a koreaiak óvatossága. A hazai piacra szorítkozó debütálás már csak azért is érthető, mert Dél-Korea élen jár az 5G-s szolgáltatások bevezetésében, így a mobil "barátságos" környezetbe érkezik.

Konzumer tech

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.