Újabb, kifejezetten nagyösszegű felvásárlással halatott magáról az utóbbi években csillapíthatatlan étvágyúnak bizonyuló Thoma Bravo. A magántőke-befektetési társaság 6,9 milliárd dollárt hajlandó adni az azonosság- és hozzáférés-kezelés (IAM) területére fókuszáló SailPoint biztonsági cégért.
A texasi székhelyű SailPoint portfóliójában mesterséges intelligenciával felturbózott alkalmazásokat találunk, amelyek többek között alkalmasak a hálózatokban észlelt, nem szokványos aktivitás automatikus kiszúrására. Ez megnehezíti az illegális hozzáférésre vágyó külső támadók dolgát, egyben segít tehermentesíteni az informatikai rendszerek működését felügyelő IT-csapatot.
A személyazonosság-kezelés területe a táv- és hibrid munkavégzés elterjedésével csak még fontosabbá vált a szervezetek számára, így piaci potenciál bizonyosan van a SailPoint által kínált megoldásokban. Egy nemrégiben közzétett kutatás előrejelzése szerint az IAM-piac 2026-ra több mint 10 milliárd dollárra nő, átlagos éves növekedési üteme pedig 16 százalék felett alakulhat.
A még idén, az év második felében lezárni tervezett üzletnél a Thoma Bravo közel 50 százalékos prémiummal igyekezett a részvényesek döntését megkönnyíteni. A papíronként ajánlott 65,25 dollár ugyanis ennyivel haladja meg az elmúlt három hónap átlagárát. A felvásárlás bejelentését követően a SailPoint részvényei látványos raliba kezdtek, és közel 30 százalékot emelkedtek. A jelenlegi ár pedig már alig marad valamivel alatta a magántőke-társaság ajánlatának.
Amennyiben a felvásárlás rendben lezajlik, a Thoma Bravo kivezeti a 2017-ben tőzsdére lépő SailPoint papírjait.
Mindent IS megvesznek
A Thoma Bravo eddig sem szerény információbiztonsági portfóliója ezzel újabb komoly elemmel bővül. A Sophos felvásárlása kapcsán még 2020 elején írtunk arról, hogy a társaság a 35. informatikai vállalatát tette a zsákjába, aminek nagyjából a harmada kifejezetten biztonsági területre szakosodott cég.
A felvásárlási kedvet a koronavírus-járvány nemhogy visszafogta volna, hanem még serkentette is. A Proofpoint egy évvel ezelőtt bejelentett, több mint 12 milliárd dollárt megmozgató akvizíciója például a szektor legnagyobb összegű ügyleteként vonult be az iparág történetébe.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak