A Belügyminisztérium és a NISZ közösen keresik a vállalkozó kedvű fiatalokat. A verseny célja a nyílt forráskódú technológiák népszerűsítése.

A Belügyminisztérium és a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. (NISZ) országos középiskolai nyílt forráskódú programozó versenyt hirdet Kódolj határok nélkül! címmel. A szakmai verseny célja, hogy a tehetséges és a programozás iránt érdeklődő diákoknak lehetőségük nyíljon arra, hogy megmutathassák tudásukat és gyakorlati tapasztalatot is szerezzenek.

Nyíltan támogatják a nyílt forráskódot

A versennyel kapcsolatos sajtóanyagban a szervezők hangsúlyozzák a nyílt forráskódú szoftverek és nyílt forráskódú szabványok fontos szerepét a magyar közigazgatásban. Példaként említik a NISZ égisze alatt 2016-ban felállított Nyílt Forráskódú Kompetencia Központot, amely a LibreOffice fejlesztésben és hibafeltárásban is aktívan részt vesz. A verseny meghirdetésének célja, hogy népszerűsítse a nyílt forráskódú technológiák használatát és növelje ismertségüket.

A programozó versenyre 3 fős csapatok jelentkezését várják a szervezők a verseny.nisz.hu oldalon. Csapattag lehet minden diák, aki a 16. életévét betölti a döntő időpontjára, azaz 2004. április 17. előtt született. A bajnokság keretében márciusban két online fordulóra kerül sor, majd a legeredményesebb 10 csapat továbbjut a budapesti országos 24 órás programozási versenyre, ahol a legügyesebb 3 csapat részletesen bemutathatja elkészült munkáját.

A szakmai zsűri által a legkreatívabbnak és legjobban kivitelezettnek ítélt alkotás nyeri a Kódolj határok nélkül! 2020-as versenysorozatot.

Az első helyezett csapat tagjai a felkészítő oktatójuk kíséretében részt vehetnek a nürnbergi LibreOffice Conference 2020 eseményen, Németországban, emellett a diákok informatikai eszközöket is nyernek. A második és harmadik helyezett diákok és felkészítő tanáraik szintén értékes tárgyi nyereményekben részesülnek.

Összetett megmérettetés

A megmérettetésen kizárólag nyílt forráskódú témával kapcsolatos elméleti és gyakorlati feladatok várnak a jelentkezőkre. Az első forduló kérdései főként a felhasználói tudást mérik fel LibreOffice, GIMP, VLC, böngészők és egyéb nyílt forráskódú alkalmazások területén. A második fordulóban virtualizáció, operációs rendszer, adatbázisok, mentés monitoring, forráskód elemzés témakörben feltett kérdésekre keresik a választ a fiatalok. A témák között lesznek többek között MySQL-t, MariaDB-t, CentOS-t, KVM-et, Icingát és Nagiost érintő feladatok.

Az országos döntőben a csapatoknak nyílt forráskódú szoftverek segítségével 24 óra alatt kell elkészíteniük, lefejleszteniük (Drupal keretrendszerben) a helyszínen meghatározott, a közigazgatásban létező, valós probléma megoldására irányuló feladatot.

Közösség & HR

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.