Meglehetős hullámvasútban van az okostelefonok világpiaca. A félévvel ezelőtti visszaesést követően jött egy plusznullás periódus, most viszont ismét lefelé tartanak az eladások. Igaz, a mostani lejtmenetet több gyártó egyáltalán nem érzi: két kínai szereplő például rakétasebességbe kapcsolva ostromolja a csúcsot.
Ismét lefelé
Az IDC legfrissebb, második negyedévre vonatkozó gyorsjelentése szerint áprilistól június végig 342 millió okostelefont értékesítettek globálisan. Ez majdnem 2 százalékkal elmarad a tavalyi eredménytől, így ez egyértelmű recessziónak minősül. Az viszont már sokkal érdekesebb, hogy ezen belül ki hogy teljesített.
Ahogy a számokból látszik, a listavezető Samsung ugyan még mindig a legnagyobb szereplő, de 10 százalékkal kevesebb telefont adott el most, mint egy évvel ezelőtt. Ami nem nagy meglepetés, hiszen a pár napja kiadott pénzügyi jelentésből már ki lehetett olvasni, hogy nem klappol minden Dél-Koreában.
A másik vesztese a negyedévnek látszólag az Apple, amelynél utoljára 2010-ben fordult elő, hogy nem az első két hely valamelyikén szerepelt. Ez a visszaesés azonban csak viszonylagos, hiszen az 1000 milliárd dolláros cégértékhez közelítő Cupertino külön ligában játszik a magasan pozícionált termékskálájával. Ráadásul az Apple még növelni is tudta az eladásait egy alapvetően lefelé bandukoló szegmensben.
Közeledik a Távol-Kelet
Akik viszont egyértelműen jól jöttek ki az évközepi megmérettetésből, azok a kínai gyártók. Mindhárom toplistás versenyző szépen hízott, ám az Oppo 5 százalékos erősödése vánszorgásnak tűnik a Huawei és a Xiaomi 40-50 százalék körüli dinamikájához képest.
A Huawei ezzel a teljesítménnyel le tudta szorítani a második helyről az Apple-t, és már a Samsung sincs beláthatatlan messzeségben. Az IDC szakértői mindezt az erős hazai pozíciónak, az új, magasan árazott P20 család sikerének, a Honor márka folyamatos jó eladásainak, valamint a fejlesztéseknek köszönhető renoméjavulásnak tulajdonítja.
A Xiaomi esetében jól jött az Indiában megszerzett piacvezető pozíció, de az indonéz piacon is erős támadásban van az ott még vezető Samsung ellen.
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból
Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak