A YouTube számára mindenképpen örvendetes, ha a közönsége egyre több időt tölt a felrakott anyagok megnézésével. A túlságosan hosszú filmek esetében viszont csak úgy lehet pörgetni a reklámmegjelenítési számlálót, ha a tartalmat megszakítják egy rövid kereskedelmi szünettel. Ez utóbbi azonban meglehetősen érzékenyen érinti a felhasználókat, így ki kellett valamit találni, hogy a kecske is jól lakjon, és a káposztából is maradjon valami. A YouTube megváltó ötlete a kezdéskor kapott dupla dózis lett.
Két dózis egy helyen
A videomegosztónál természetesen folyamatosan szondázzák a közönség viselkedését, és a begyűjtött adatokból az látszik, hogy a nézők különösen finnyásak azokra a reklámelhelyezésekre, amelyek egy adott műsor kellős közepén rombolnak bele szó szerint a képbe. A felhasználók ilyenkor hajlamosak egyszerűen kikapcsolni a műsort, ami természetesen sem az anyagok készítőinek, sem a YouTube-nak nem túl jó hír. Nem túl meglepő módon a belső kísérletek azt mutatták, hogy kevesebb megszakítás hosszabb nézési időt, sőt jobb reklámmegtekintési statisztikákat jelent.
Reklámoknak viszont futnia kell, mert abból jön a bevétel. Ezért vezetik most be egyelőre tesztjelleggel a dupla hirdetéselhelyezést az anyagok előtt. Ha ilyen jön szembe, a felhasználó kattintással dönthet arról, hogy inkább átugorja a kettős terhelést, vagy bevállalja, és akkor kisebb eséllyel szakítják meg a mozizását később. Tehát nem arról van szó, hogy ezzel teljesen letudja a néző a hirdetéseket, mindössze kevesebbel találkozhat. A cég adatai szerint ez a csökkenés 40 százalékra tehető.
Az előzetes tesztek szerint a reklámok hatékonysága összességében nőtt is az újfajta elhelyezési rendszernek köszönhetően. A dupla hirdetésekkel egyelőre desktopon találkozhatnak majd a felhasználók, de a tervek szerint jövőre már mobil kijelzőkön és tévéképernyőkön is bevetik az új csodafegyvert.
Szokásokkal változó szolgáltatások
A YouTube-nál idén sem ez volt az első eset, amikor olyan módosítást hoztak, amely a megváltozott felhasználási szokásokra reagál. Alig néhány hete számoltunk be például arról, hogy külön tévéképernyőkre szabott megoldással rukkolt elő a hálózat. Ennek hátterében az a tendencia áll, miszerint az internetezők a jobb elérésnek és egyre többet tudó készülékeknek köszönhetően rászoktak arra, hogy nagyobb képernyőn, a kanapén heverészve böngésszék a videomegosztó kínálatát.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak