A Gartnertől származó ötlet az intranet és a metaverzum összegyúrására épül. A tanácsadó szerint a cégeknek ez akkor is hasznos, ha amúgy teljesen elhasal a projekt.

Sok embernek a magánéletében és anyagilag is váratlan rugalmasságot hozott a pandémia miatt globálisan és széles körben elrendelt távoli munkavégzés. Ebből eredően teljesen átalakult a dolgozói attitűd a nyolcórás-bejárós felállással kapcsolatban. Megoldásként a hibrid munkavégzés került sok helyen terítékre, amely egyszerre biztosítja az alkalmazottak szabadságát, illetve gondoskodik arról, hogy a héten néhány nap azért az irodában is feltűnjenek a kollégák.

A Gartner szerint azonban a vállalatoknak gondot okoz a hibrid struktúra működtetése, mivel nehezen tudják megtalálni az egyensúlyt az irodai órák és a távmunkában töltött idő között. Az pedig már kutatásokból is látszik, hogy nem kifizetődő parancsszóra visszaterelni az embereket a Covid előtti munkarendre.

Fából vaskarika

A The Register cikke a tanácsadó cég ausztráliai Symposium konferenciáján elhangzott keynote előadásról beszámolva arról ír, hogy a Gartner szakértői az egyik lehetséges megoldásként az úgynevezett intraverzum bevezetését javasolják a szervezeteknek.

A kifejezés a céges belső hálózat (intranet) és a manapság annyira divatos metaverzum párosítására utal. A lap beszámolója szerint ugyanakkor konkrétumok nem hangzottak el azzal kapcsolatban, hogy mégis milyen eszközök, megoldások ötvözetéből állna elő ez az új csodafegyver, sőt az is homályban maradt, hogy pontosan mit is kellene itt művelni a dolgozói állománynak.

A Gartner kutatási részlegének alelnöke ugyanakkor azt elmondta, hogy egy ilyen rendszer megalkotása kockázatos, és bőven benne van a bukás lehetősége. Tina Nunno szerint ez azonban nem tragédia, mivel "lehet, hogy csak néhány [alkalmazott] fogja használni, de ha jól láthatóan beszélsz róla, akkor tudni fogják, hogy megpróbáltad".

A tanácsadó szerint jelenleg minden eszközt be kell vetni a vállalatoknak azért, hogy munkatársaik felé kimutassák erőfeszítéseiket a jobb munkakörnyezet kialakításával és a legújabb technológiák alkalmazásával kapcsolatban. Ennek hiányában ugyanis nehezen tudnak majd megfelelően alacsony fluktuációs rátával működni, miközben az új munkatársak felvétele is nehezebbé válik.

A Gartner szerint ezek az erőfeszítések nem szimbolikusak. A szervezetek jobban teszik, ha a mostani nehéz gazdasági környezetben sem csupán az olyan beruházásokra összpontosítanak, amelyek bevételi forrásaik védelmét célozzák. Ellenkező esetben ugyanis az ilyen vállalatok hátrányba kerülnek, amikor a gazdasági feltételek elkezdenek javulni.

 
Közösség & HR

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.