Van néhány körülmény, amelyet a menedzserek nem hagyhatnak figyelmen kívül, amikor igyekeznek újjászervezni az irodai munkát. Ezek közül az egyik, hogy már nem feltétlenül az övék mindenben a végső szó.

Az irodában megváltozóban vannak az erőviszonyok, legalábbis ami a távmunkából való visszatérés körülményeit illeti, és ez a változás egyelőre a munkavállalóknak kedvez a főnökkeikkel szemben – olvasható a ZDNet összállításában, amely a teljes munkaidős irodai foglalkoztatás újbóli bevezetését járja körül. Sok embernek ugyanis a magánéletében és anyagilag is váratlan rugalmasságot hozott a távoli munkavégzés, a lap szerint pedig egyre többen gondolják úgy, hogy a nyolcórás-bejárós felállásban magasabb fizetést kellene kapniuk. A menedzserek így könnyen ütközhetnek a vártnál nagyobb ellenállásba, pláne, hogy a tech szakembereknek különösen sok lehetőségük van mostanában munkahelyet váltani.

Ennek alapján komoly kudarcokra számíthatnak azok a vezetők, akik továbbra is a régi feltételezésekből indulnak ki. Ilyen feltételezés, hogy az alkalmazottak csak az irodában lehetnek igazán produktívak, és abban az elképzelésükben is könnyen csalódhatnak, hogy ők vannak erőfölényben a munkavégzés módjának és időpontjának eldöntésében. Ugyanígy félreviszi a dolgokat, ha az újonnan bevezetett technológiákban látják mindennek a megoldását, az ellentmondást pedig valahogy fel kell oldaniuk a távoli munkavégzés népszerűsége és a korábbi vállalati kultúra iránti nosztalgia között, mert az teljesen biztosnak látszik, hogy ez utóbbi már nem tér vissza soha a világjárvány előtti formájában.

A cikkben újra felhívják rá a figyelmet, hogy sok alkalmazott szemében a munkahelyi ingázás szokása az elmúlt években feledésbe merült, aki pedig ezalatt lépett be a munkaerőpiacra, az talán soha nem is dolgozott 9-től 5-ig egy irodában. A napokban mindenhol az Airbnb vezérigazgatóját, Brian Chesky-t idézték, aki kijelentette, hogy az irodának az eddig ismert formájában vége van, és csak akkor lesz bármi értelme, ha olyasmit nyújt, ami az otthoni munkavégzés során nem elérhető. A videokonferenciázás vagy az emailek olvasgatása nyilván nem ilyen dolog, és a tudásmunkások idejének nagyobbik részét amúgy is olyan mikrofeladatok emésztik fel, amelyek termelékenységükre és mentális állapotukra is rossz hatással vannak.

Közösség & HR

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.