Startup vízum bevezetését tervezi Nagy-Britannia – jelentette be Sajid Javid belügyminiszter.

A Brexit után sem akar lemaradni a globális technológiai versenyben az Egyesült Királyság. Sajid Javid belügyminiszter a londoni Tech Weeken jelentette be, hogy különleges vízumot biztosítanak a britek azoknak a személyeknek, akik az Egyesült Királyságban szeretnének vállalkozást indítani.

Sarokig tárt kapu szűrőkkel

A cél nagyon egyszerű: új és vonzó csatornát nyitni a tehetséges vállalkozók előtt azzal, hogy külföldiként is minél egyszerűbben és gyorsabban tudjanak vállalkozást indítani a szigetországban. Már létezik hasonló jellegű beutazási engedély, de az elképzelés szerint az új vízum azt is kiváltaná. Az életképes startupok ugyanis munkahelyet teremtenek, és ösztönzik a gazdasági növekedést.

A rendszerbe komoly szűrőket is beépítenek. Ugyanis a vízum megszerzésének feltétele a felsőfokú végzettség, vagy egy olyan támogató – vállalkozás esetében ez lehet akár egy akcelerátor is –, amely validálja az adott vállalkozás üzleti elképzeléseit.

A programot hozzáillesztik egyéb tehetségvonzó programokhoz, illetve az azokat támogató vízumrendszerhez. A belügyminiszter arról is beszélt, hogy a kivételes tehetségeknek biztosított éves vízumkeretet is a duplájára emelik, így hamarosan kétezren kaphatják meg ezt a lehetőséget. A programot 2019-től indítanák.

Eddig is támogatták a befektetéseket

Az Egyesült Királyság eddig biztosított különleges vízumot tehetségeknek. Az ún. Tier 1-es vízumokra vállalkozók (legalább 200 ezer font befektetés), különleges tehetségek (a tudományterületükön kiemelkedőt alkottak), magasan képzett szakemberek és művészek, valamint befektetők (2 millió font befektetés).

London fogadókészségét a magyar startupok is érezhették. Az Egyesült Királyság budapesti nagykövetsége is aktívan bekapcsolódott abba, hogy innovatív megoldásokat fejlesztő vállalkozások kerüljenek be az elsősorban londi startup-világ körforgásába.

Az akkori nagykövet, Jonathan Knott, aki 2015-ig töltötte be a posztot, azzal ecsetelte lapunknak az Egyesült Királyság vállalkozástámogató szemléletét, hogy a szigetországban a legegyszerűbb vállalkozni. A cégalapítás gyors, a költsége jelképes, és kockázati befektetőből sincs hiány.

A nagykövetség és a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara (BCCH) idén újabb kampányt indított, most már kifejezetten a Brexitre való felkészülés jegyében.

Piaci hírek

Otthoni balesetek is jelezhetik, hogy mennyi áramot zabál az MI

A Bloomberg riportja szerint kisebb-nagyobb problémákra számíthat majd az energiaellátásban bárki, aki a mesterséges intelligenciát kiszolgáló, nagy kapacitású adatközpontok tágabb környezetében él.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.