A hiperkonvergens infrastruktúrák úgy biztosítják a felhő gyorsaságát és rugalmasságát, hogy a bizalmas adatokat nem kell külső szolgáltatóra bízni. A Cisco Hyperflex all-in-one megoldásába pedig már multi-cloud platformok is integrálhatók.

A hiperkonvergens megoldások az infrastruktúrákról hagyományosabban gondolkozók számára is új megközelítést hoznak. A bizalmas adatokat nem kell külső szolgáltatóra bízniuk, miközben megkaphatják a felhő gyorsaságát és rugalmasságát, mivel a HCI (Hyper-Converged Infrastructure) szinte végtelen számú szoftveralkalmazással bővíthető, a különféle iparági igényeknek megfelelően, sőt különleges IT-tudásra sincs szükség az üzemeltetéshez vagy a menedzseléshez. A Cisco Hyperflex all-in-one megoldásába pedig már multi-cloud platformok is integrálhatók.

A digitalizáció korában a vállalatoknak nagyobb sebességre kell kapcsolniuk az üzleti igényekre való reagálásban és az új technológiák bevezetésében. Ma már nincs idő összehívni IT-csapatokat és a szegmentált informatikai területek különféle megoldásait összehangolni, arra stratégiát építeni, mert az addigra felmerült igény már rég elavulttá válik. A felhő és mobil megoldások világában minden egy kattintással működik. A Cisco Hyperflex a felhő gyorsaságát, könnyen kezelhetőségét és flexibilitását nyújtja on-premise.

A piaci, illetve szakmai igények változását az adatközponti megoldásoknak is le kell követniük. A megfelelő infrastruktúra kiválasztásakor emiatt fontos, hogy az bővíthető legyen, megfelelő kapacitással és tárhellyel rendelkezzen, de egy kis- vagy középvállalat esetében az is fontos, hogy mindezt "egy dobozban" kaphassák meg, és aztán egyszerűen tudják kezelni. Erre fejlesztették ki a hiperkonvergens megoldásokat.

A HCI, illetve a szoftver-vezérelt infrastruktúrák egyre gyorsabb ütemben fejlődnek és egyre szélesebb körben képesek lefedni a különféle üzleti igényeket. A Gartner jelentése szerint a hiperkonvergens megoldások piaci értéke 2019-re várhatóan eléri majd az 5 milliárd dollárt.

4 érv a hiperkonvergencia mellett

1. Végponttól végpontig terjedő automatizáció, beleértve a hálózatokat is! A HCI infrastruktúrák a jövő új, meghatározó vállalati technológiáját képviselik. Számos hiperkonvergens megoldás létezik már a piacon, azonban a legtöbbjük nem tartalmaz egy nagyon is fontos elemet: a hálózati komponenst. A Cisco Hyperflex viszont egységként kezeli a szerver-tárhely-hálózat hármasát. Ezek együttes végponttól végpontig terjedő automatizációja révén a telepítés csupán néhány percet vesz igénybe.

"A hiperkonvergens infrastruktúra számunkra nemcsak a szervert és a tárhelyet tartalmazza, hanem a hálózatot is, hiszen ettől lesz kerek egész, jól működő megoldás, amire aztán szoftveres oldalon szabadon és biztonságosan az ügyfelek a saját iparági igényeiknek megfelelően. Ezzel egyedülálló megoldást nyújtunk a piacon" – mondta Strausz János, a Cisco adatközponti megoldások értékesítési vezetője.

A hálózati elem későbbi hozzáadása több idő- és költség ráfordítást jelenthet, illetve a skálázhatóságot is befolyásolhatja. Emellett a legtöbb HCI megoldás merev architektúrákkal rendelkezik, ami további memória, tárhely és számítási kapacitás bevonására kényszerítheti a vállalatokat, ez pedig kihasználatlan adattárolók létrejöttéhez vezet. Vagyis pont szembe megy a hiperkonvergencia által ígért rugalmas adatfeldolgozással és alkalmazáshasználattal.

2. Egységes menedzsment minden folyamatra. Mi értelme egy komplexen felszerelt rendszer kialakításának, ha nem tudjuk rendesen kezelni és mindig a használati útmutatóhoz kell fordulnunk? A Cisco adatközponti megoldásai az egyszerűséget tartják szem előtt. A Cisco UCS Director megoldásával egyszerűen kezelhető az infrastruktúra, a felhasználók könnyedén tudják konfigurálni, menedzselni és monitorozni a Cisco és a más gyártóktól származó komponenseket egyaránt anélkül, hogy további technológiai elemeket kellene beemelniük a rendszerbe. A fizikai és virtuális környezetek egyetlen intuitív platformon kezelhetők.

3. Függetlenül skálázható erőforrások. A Cisco Hyperflex magas szintű skálázhatóságot biztosít a szerver, a tárhely és a hálózati erőforrások számára egyetlen nagy teljesítményű platformon. A skálázás pedig a szoftveres és hálózati konfigurációs beállítások bármilyen módosítása, változtatása nélkül megvalósítható.

4. Együtt a multi-cloud és a hiperkonvergens infrastruktúra. A Cisco Intent Based Data Center portfóliójának részeként a Cisco HX 3.5 verziója [.PDF] olyan infrastruktúrát biztosít, amelyre könnyedén telepíthetők különféle multi-cloud környezetek. A 3. generáció All Flash és Hybrid (Flash + HDD) változatban is elérhető, megfelelve a különböző műszaki igényeknek és költségkereteknek.

A Hyperflex 3.5 többszintű infrastruktúra-támogatást biztosít, a végpontoktól a virtuális gépeken (Virtual Machines – VM) vagy virtuális hibrideken át (VSI, VDI) a kiegészítő számítási csomópontokig, az All Flash pedig az üzemkritikus alkalmazásokat is támogatja (Oracle, SQL, SAP, Microsoft Exchange, Splunk).

A Cisco Hyperflex infrastruktúrája ingyenes demóban kipróbálható, amelyben szakértő segíti a lehetőségek személyes felfedezését. A Cisco Hyperflex webináriumból pedig még többet megtudhat a megoldás használatáról.

Cloud & big data

Kódolni a börtönben is érdemes

Egy több éve futó amerikai kezdeményezés megmutatta, hogy az elítéltekre nagyon jó hatással van az informatikai képzés. A programozói alaptudás önbecsülést ad, ami csökkenti a visszaesés esélyét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.