A legjobban szereplő Dyntell 2537 százalékos növekedést tudott felmutatni.

Kilenc ország vállalatai szerepelnek a Deloitte idei Technology Fast 50 listáján, amely a régió leggyorsabb növekedést produkáló cégeit rangsorolja. A legjobb magyar 2537 százalékos növekedéssel a mesterségesintelligencia-megoldásokra épülő üzleti szoftvereket fejlesztő debreceni Dyntell volt. Ez a tempó a hatodik helyre volt elég.

400 százalékkal lehetett a listára kerülni

A cég, amelynek neve a dynamic és intelligence szavak összeolvadásából jött létre, olyan rendszert fejleszt, amelyek az üzleti döntéseket gyors és professzionális adatelemzéssel segíti. A Dyntell újítása az volt, hogy az adatelemzést nem önállóan fejleszti, hanem szervesen beépíti a vállalatirányítási rendszerbe.
 

Hasonló témák a CIO Budapesten is terítékre kerülnek

Időpont: 2019. november 6.

Helyszín: La Vida Duna Rendezvényház, 1138 Budapest, Dunavirág u. 2

A Dyntell ügyvezetője, Salga Péter – aki a CIO Budapesten is előad majd az adatelemzésen alapuló vállalatirányításról – cége gyors növekedésének kulcsát abban látja, hogy a vállalatok egyre inkább felismerik a képződő adatokban rejlő kincset és az adatelemzés fontosságát. Ez a feltétele ugyanis annak, hogy a jó üzleti döntéshez a megfelelő helyen és időben rendelkezésre álljanak a pontos és részletes információk. A vállalatvezetők egyre inkább túllépnek a hagyományos a dashboardokon és az adatvizualizáción, és valódi just-in-time információt akarnak, workflow-val, tervezéssel, mesterségesintelligencia-támogatással. A Dyntell távlati terve, hogy külföldön, többek között az Egyesült Államokban terjeszkedjen.

A második legjobban szereplő magyar a Supercharge lett. A 2010-ben alapított cég tavaly a 12. volt a listán 740 százalékos növekedéssel, az idei 485 százalékos növekedés pedig a 43. helyre volt elég. A nagyvállalati mobilmegoldásokat fejlesztő startup Budapest mellett már Londonban is rendelkezik irodával, és olyan nagyvállalati ügyfeleknek fejleszt mint az OTP, a Santander Bank vagy a Deutsche Telekom. A cég technológiai igazgatója, Kovács Dávid idén elnyerte a Vezető Informatikusok Szövetségének Braun Péter-díját.

 
Deloitte Technology Fast 50 2019
Infogram


A lista harmadik magyar szereplője a Gremon Systems, amely a 46. helyet szerezte meg. A vállalat innovatív informatikai megoldásokat kínál a kertészeteknek, elsősorban üvegházi termeléshez. A céget a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának spin-off vállalataként alapították 2013-ban. Olyan megoldásokat kínálnak, melyek segítik a termelőket erőforrásaik jobb kihasználásában, amely jelentős költségmegtakarítást eredményez.

Csehek és lengyelek taroltak

Az ötvenes listán a cseh és lengyel vállalatok taroltak. Csehországból 19 cég, Lengyelországból pedig 11 került fel a listára, a maradék húsz helyen hét ország osztozott. Horvátországból hat, Litvániából öt, Szlovákiából és Magyarországról három-három cég került az elitbe. Rajtuk kívül Észtország, Bosznia és Hercegovina, valamint Bulgária adott egy-egy céget.

A nyertes a 2014-ben Litvániában alapított Voltas IT, amely 5734 százalékos növekedést tudott felmutatni. A cég egyébként intelligens autódiagnosztikai megoldásokat fejleszt okostelefonra, amellyel akár a járművezető is nyomon követheti autója műszaki állapotát. Legfontosabb partnerük egyébként a Volkswagen AG.

A helyezettek zöme (31 cég) szoftverfejlesztő cég, de van tíz média és a szórakoztatóipar területén működő, hét hardverfejlesztő és két fintech is.

A Rising Star kategóriába nem került be magyar cég. Érdekesség, hogy ebben a kategóriának szintén a cseh és lengyel cégek jeleskedtek: a 18 helyből hetet-hetet hoztak el.

Piaci hírek

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.