Egy évig tartó hazai tesztüzem után világszinten is elérhetővé válik a közösségi hálózat Watch szolgáltatása. A YouTube és a Netflix sem örül.

A Facebook szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt indította el azt a videós szolgáltatást, amelynek köszönhetően a felhasználókat többek között sorozatokkal, showműsorokkal és sportközvetítésekkel tudta megcélozni. A saját gyártású tartalmakkal megerősített videós lábat első körben az USA-ban kezdték kinöveszteni. Most azonban elérkezettnek látták az időt, hogy globálisan is megnyissák a kapukat.

Minden nagyon jó, mindennel meg vannak elégedve

Az amerikai bevezetést már az elején több tucatnyi, különböző stílusú filmsorozat, valóságshow, beszélgetős műsor és sportközvetítés volt hivatott "eladni", de a későbbiekben a portfólió csak tovább bővült. A Facebooknak például már van saját hírműsora is. A világszintű indulás bejelentésekor a videós részlegért felelő Fidji Simo azt írta, hogy havi szinten 50 millió amerikai néz bele legalább egy percre a Watch kínálatába és az anyagokkal eltöltött idő év eleje óta a 18-szorosára nőtt. 

A tartalom azonban nem szorítkozik csak a saját megrendelésre készített anyagokra, hiszen az üzleti modell lényege, hogy a platformot minél több külsős alkotó, stúdió használja, amely így elég forgalmat generál ahhoz, hogy megfelelő számú hirdetést lehessen elhelyezni a filmek közé. Utóbbi bevételein pedig a Facebook és a tartalom gyártója 45-55 százalékban osztozik.

A Facebook közleménye hangsúlyozza annak fontosságát, hogy a globális debütálással párhuzamosan minél több tartalomelőállítónak legyen lehetőség arra, hogy pénzt keressen munkájával. Ezt megkönnyítendő a korábbi minimum korlátokat is leszállították: a minimum 10 ezer követővel és 30 ezer megtekintéssel rendelkező, legalább 3 perces anyagok készítői biztosan bekerülnek a klubba.

Bár a videók mindenhol elérhetők lesznek, a hirdetéseken elsőre csak néhány országban lehet osztozkodni. Az Egyesült Királyság, Írország, Ausztrália és Új-Zéland után azonban heteken belül további 21 országgal bővül a lista. Magyarországot tételesen egyelőre nem látni, de ez nem túl meglepő, hiszen mi sem lakosságszám, sem gazdasági potenciál, sem "nyelvi kompatibilitás" szempontjából nem vagyunk különösebben vonzó célpont a Facebook szemében.

Alakul a verseny

A Facebook természetesen nem akarja kihagyni az interneten nézett videókban rejlő óriási potenciált, ennek érdekében évek óta folyamatosan fejleszti arzenálját. Az újabb és újabb funkciókkal pedig egyre komolyabb ellenfele lesz az olyan nagy játékosoknak is, mint a YouTube, vagy éppen a streamelt tévézéssel a hagyományos szereplőket lenyomó Netflix. Információk szerint az elkövetkező egy év során 1-2 milliárd dollárt is költhet a Facebook arra, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű egyedi tartalmat tudjon felvonultatni saját csatornáján.

Egy Egyesült Államokban készült felmérés adatai szerint azonban a szolgáltatás ismertségének növelésére is lehetne még erőforrásokat áldozni. A Diffusion Group augusztusban publikált kutatása arra jutott, hogy a felnőtt facebookozók fele egyáltalán nem ismeri a Watch szolgáltatást, további 24 százalék pedig ugyan hallott róla, de sosem használta.

Közösség & HR

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.