A Karma elsősorban ez Excel táblákkal dolgozó a kis- és középvállalkozásoknak segít.
Hirdetés
 

Az adatok, kimutatások statisztikák tárolására még a nagyobb vállalatok is az Excelt használják, ha pedig a vállalat mérete már fejlesztést igényel, akkor jönnek a nagy vállalatirányítási rendszerek. Ezek a cég feladataira, céljaira való átszabása komoly erőforrásokat igényel, egy hazai fejlesztésű szoftver azonban képes arra, hogy a táblázatokból kevesebb, mint egy perc alatt könnyen használható webes üzleti alkalmazásokat készítsen.

Benne van a Karma

Az információk Excelben való tárolása egy sor előnyel jár, hiszen ez ez a formátum, amihez nincs szükség előképzettségre, azonnal bevethető és könnyen az üzleti igényekre szabható. A Karma Platform ott lép be a képbe, amikor a táblázatok világa már nem képes felvenni a versenyt a vállalati rendszerekkel, hiszen a változások nyomon követésére nem alkalmas, a hozzáférési jogok csak nehézkesen kezelhetők és a távoli elérése, a dokumentumok megosztása is problémás.

A Karma a két megközelítést vegyítené úgy, hogy az Excel kezelést egyetlen alkalmazásba emeli át, így annak elkészítéséhez nincs szükség programozói ismeretekre. A létrejövő alkalmazásban többek között multimédiás csatolmányokat illeszthetünk a kiinduló táblázatunk egyes bejegyzéseihez, emellett adataink mobileszközökön is elérhetővé válnak, és minden változtatást vissza tudunk keresni.

Cél a világpiac meghódítása Londonból

A Karma ötlete az online tartalomkezelő rendszerekkel foglalkozó Shiwaforce.com Zrt. ügyvezetőjétől, Kovach Antontól indult, amit aztán két és fél éves fejlesztési időszak követett. Tavaly mi is beszámoltunk róla, hogy egyetlen nem brit cégként a Karma ötlete megmérette magát a Bloomberg befektetői programján, sőt, ezt követően egy Indiegogo kampány is indult a projekt népszerűsítésére és terjesztésére. A közösségi finanszírozás ötlete nem jött ugyan össze, de az akció arra megfelelt, hogy kellő visszhangot keltsen szerte a világban.

A Karma Platform fejlesztése a végéhez ért, jelenleg az utolsó tesztek zajlanak, a csapat pedig arra készül, hogy nemzetközi téren futtatja fel a terméket. A cél a globális kkv-piac, amit havi előfizetési díjban szeretnének elérni és arra számítanak, hogy ezzel az üzleti modellel kellő mennyiségű ügyfelet tudnak szerezni. A vállalkozás első célpontja London, azon belül a Tech City, ahol az informatikai startupok a világ minden részéről összegyűlnek. A terjeszkedésben, a cégalapításban és a kapcsolatépítésben a UK Trade & Investment (UKTI) segíti őket.

Kora András elmondta, hogy a következő lépések közé egy virtuális iroda nyitása tartozik, majd egy szakember kiküldése, aki feltérképezi a piacot, és tárgyal a potenciális ügyfelekkel. Őt később egy egész csapat követi majd. A Karma Platform hosszú távú célja pedig Londonból a globális szintű ügyfélkör kialakítása.

Cloud & big data

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.