A Facebook Lite kifejezetten a gyengébb képességű androidos mobilokra készült.

A Facebook minden igyekezetével azon van, hogy a világ lehető legtöbb területén és országában használják a szolgáltatást. Mivel a felhasználók hónapok óra egyre nagyobb arányban mobilról érkeznek, és azon belül az androidosok aránya elsöprően nagy, akkor nem csoda, hogy a Facebook mindent megtesz az ő kiszolgálásukért.

Ennek a törekvésnek a következő állomása a Facebook Lite nevű app lefejlesztése, ami az eredeti FB alkalmazás könnyített kiadása. Az applikáció mindössze 1 MB-os, így sokkal gyorsabban telepíthető, de működés közben is tempósabban tölti be a különböző információkat. A cég közleményéből nem derül ki egyértelműen, hogy estek-e áldozatul funkciók a karcsúsításnak, azt viszont tudjuk, hogy az Üzenőfal, az állapot frissítések megosztása, a fotók feltöltése, az értesítések rendszere változatlanul elérhető.

A Facebook Lite célzottan azoknak a felhasználóknak készült, akik kevésbé fejlett hálózatokat használnak. Ezért az app olyan tömörítő algoritmusokat használ, amivel tovább gyorsítható az adatok áramlása és így használható marad az alkalmazás egy kizárólag 2G-t nyújtó hálózaton is. A másik megfontolás az, hogy a Lite kevésbé erőforrás igényes, így egy szerényebb képességű androidos készüléken is probléma nélkül fog futni.

Az alkalmazás első körben Ázsia országaiban lesz elérhető, a következő hetekben pedig folyamatosan jelenik meg Latin Amerikában, Afrikában, és végül Európában. A Facebook pehelysúlyú kiadása jól illeszkedik abba a stratégiába, mely szerint Zuckerberg a fejlődő országokat ingyen internettel látná el. Ennek érdekében indult el annak idején az internet.org kezdeményezés, vagy tervezte a napelemmel működő drónokat gyártó cég megvásárlását.

Konzumer tech

Az OpenAI kezdi elveszíteni a fonalat a saját szabályai között

A japán Studio Ghibli stílusában generált mémekkel nemcsak a generatív MI és annak fejlesztői gázolnak egyre mélyebbre az ízléstelenségben, hanem az is kiderült, hogy házon belül sem egyértelmű számukra a szerzői jogok kezelése.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.