Az ősszel érkező almás MI-funkciók magasabb szintű változatait egy emelt árazású előfizetői csomagban fizetettheti meg Cupertino az ügyfelekkel. Legalábbis így gondolják a témában megszólaló szakértők.

Azt szinte már mindenki tényként kezeli, hogy a júniusban tartott WWDC fejlesztői konferencián debütáló Apple Intelligence (AI) fejlesztési költségeit közvetlen módon is igyekszik majd a cég bevasalni az ügyfeleken. Főleg azt követően, hogy az Apple-ügyekben járatos Mark Gurman június végi hírlevelében szintén erről elmélkedett.

Hogy pontosan milyen modellben és milyen árban gondolkodhatnak Cupertinóban, arról a CNBC szólaltatta meg a Counterpoint Research elemzőjét. Neil Shah szerint a legvalószínűbb forgatókönyvnek egy előfizetési csomag tűnik, ami elképzelhető, hogy extraként építenek rá a vállalat már meglévő, átfogó szolgáltatáscsomagot biztosító termékére.

Az USA-ban közel 20 dollárba kerülő Apple One olyan szolgáltatásokat foglal magába, mint például az Apple TV+, az iCloud+, az Apple News+ és az Apple Fitness+. Ezek jellemzően a cég ingyenesen elérhető megoldásainak prémium változatai.

Valami hasonló történhet az Apple Intelligence esetében is, ahol az alapvető funkciókat ingyenesen biztosítja a cég, míg bizonyos eszközöket fizetős fal mögé pakol, és Apple Intelligence+ nevet ad neki. Utóbbi ára a szakértő szerint havi 10 és 20 dollár között alakulhat, amit lehet, hogy egy Apple One+ szint bevezetésével építenek majd be a vállalat portfóliójába.

Shah egyébként arra is kitért, hogy az AI egy újabb remek lehetőség lesz arra, hogy az Apple magához láncolja ügyfeleit. A mesterséges intelligenciára épülő szolgáltatások ugyanis annál hasznosabbá válnak, minél több információval rendelkeznek a felhasználóról. Az egyre jobb minőség pedig még intenzívebb használatra ösztönzi az embereket, amit Cupertino könnyedén kihasználhat arra, hogy növelje szolgáltatásokból származó bevételét.

Mindjárt itt van (kivéve az EU-t)

A vállalat teljes ökoszitémáját felölelő új MI-csomag jó részét eredetileg az iPhone 16 szeptember közepén esedékes debütálásával egy időben szerették volna élesíteni, ám a cég mérnökeinek kicsivel több időre van szüksége a felmerült problémák és hibák megoldására.

A legvalószínűbb forgatókönyv szerint egy októberi szoftverfrissítés keretében léphet színre az Apple Intelligence. Minket azonban mindez nem érint, mivel az Apple már nyár elején világossá tette, hogy a szigorú EU-s szabályozási környezet miatt idén bizonyosan nem fogja MI-fejlesztéseit élesíteni a régióban.

Cloud & big data

30 millió dollárral fognak hozzá a milliárdosok kitakarításához a közösségi médiából

Technológiai vezetők mellett még egy korai Facebook-befektető is támogatja a Free Our Feeds kezdeményezést, ami a nyílt forráskódú AT-protokoll segítségével számolná fel a Musk- vagy Zuckerberg-szerű üzletemberek koncentrált ellenőrzését az online közösségi tér fölött.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.