Azt szinte már mindenki tényként kezeli, hogy a júniusban tartott WWDC fejlesztői konferencián debütáló Apple Intelligence (AI) fejlesztési költségeit közvetlen módon is igyekszik majd a cég bevasalni az ügyfeleken. Főleg azt követően, hogy az Apple-ügyekben járatos Mark Gurman június végi hírlevelében szintén erről elmélkedett.
Hogy pontosan milyen modellben és milyen árban gondolkodhatnak Cupertinóban, arról a CNBC szólaltatta meg a Counterpoint Research elemzőjét. Neil Shah szerint a legvalószínűbb forgatókönyvnek egy előfizetési csomag tűnik, ami elképzelhető, hogy extraként építenek rá a vállalat már meglévő, átfogó szolgáltatáscsomagot biztosító termékére.
Az USA-ban közel 20 dollárba kerülő Apple One olyan szolgáltatásokat foglal magába, mint például az Apple TV+, az iCloud+, az Apple News+ és az Apple Fitness+. Ezek jellemzően a cég ingyenesen elérhető megoldásainak prémium változatai.
Valami hasonló történhet az Apple Intelligence esetében is, ahol az alapvető funkciókat ingyenesen biztosítja a cég, míg bizonyos eszközöket fizetős fal mögé pakol, és Apple Intelligence+ nevet ad neki. Utóbbi ára a szakértő szerint havi 10 és 20 dollár között alakulhat, amit lehet, hogy egy Apple One+ szint bevezetésével építenek majd be a vállalat portfóliójába.
Shah egyébként arra is kitért, hogy az AI egy újabb remek lehetőség lesz arra, hogy az Apple magához láncolja ügyfeleit. A mesterséges intelligenciára épülő szolgáltatások ugyanis annál hasznosabbá válnak, minél több információval rendelkeznek a felhasználóról. Az egyre jobb minőség pedig még intenzívebb használatra ösztönzi az embereket, amit Cupertino könnyedén kihasználhat arra, hogy növelje szolgáltatásokból származó bevételét.
Mindjárt itt van (kivéve az EU-t)
A vállalat teljes ökoszitémáját felölelő új MI-csomag jó részét eredetileg az iPhone 16 szeptember közepén esedékes debütálásával egy időben szerették volna élesíteni, ám a cég mérnökeinek kicsivel több időre van szüksége a felmerült problémák és hibák megoldására.
A legvalószínűbb forgatókönyv szerint egy októberi szoftverfrissítés keretében léphet színre az Apple Intelligence. Minket azonban mindez nem érint, mivel az Apple már nyár elején világossá tette, hogy a szigorú EU-s szabályozási környezet miatt idén bizonyosan nem fogja MI-fejlesztéseit élesíteni a régióban.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak