Csendben átalakították a Digitális Magyarország Ügynökség és az IdomSoft vezetését.
Hirdetés
 

Már novemberben távozott a Digitális Magyarország Ügynökség (DMÜ) éléről Guller Zoltán. A szervezet irányítását Both András, az IdomSoft korábbi vezérigazgatója – és egyben a DMÜ volt vezérigazgató-helyettese – vette át, szúrta ki a 24.hu. Mint a lap írja, Gullerrel együtt további négy vezető is távozott, és csökkent a szervezet létszáma is.

A DMÜ-t 2022-ben hozta létre a kormány, melynek fő feladataként a kormányzati digitalizációt, valamint a digitális állampolgárság feltételeinek kialakítását jelölték meg. A szervezet irányításával Gullert bízták meg miniszteri biztosként, aki a turisztikai szakmából érkezett. (A Magyar Turisztikai Ügynökség élén a nevéhez fűződik az, NTAK, azaz a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ felállítása és a szállásadók valós idejű adatszolgáltatási kötelezettségének bevezetése.) Guller gyorsan elérte, hogy szinte a teljes kormányzati informatika (11 szervezet) egységesen a DMÜ irányítása alá kerüljön.

A szervezet (és az IdomSoft) leglátványosabb eredménye a tavaly élesített Digitális Állampolgárság (DÁP) app, amely az állampolgárok hivatalos szervekkel történő kapcsolatát igyekszik modernizálni és gördülékenyebbé tenni.

Both András lett a magyar állam főinformatikusa

A Guller helyére érkező Both András a Lechner Tudásközpont CIO-jaként tűnt fel, ahol egy évig dolgozott termékfejlesztési igazgatóként, majd kinevezték informatikai igazgatónak. 2018-ban került az IdomSofthoz, ahol termékfejlesztési vezérigazgató-helyettesként dolgozott. Innen ugyan rövid időre távozott 2021-ben, de a DMÜ-s átszervezés idején visszahívták, immár vezérigazgatónak. Az IdomSoft vezérigazgatójaként a DMÜ vezetésébe is bekerült vezérigazgató-helyettesként.

Az IdomSoft irányítását Bányai Zsolt korábbi fejlesztési vezérigazgató-helyettes vette át, és a Zrt. más vezetőivel együtt bekerült a DMÜ menedzsmentjébe.

Guller nem marad feladat nélkül: továbbra is elnöke a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. igazgatóságának, de többek között tagja a ONE Zrt. (az egykori Vodafone) és infrastruktúra cége, a V-Hálózat Távközlési Zrt., valamint a Budapest Airport Zrt. igazgatóságának.

A DMÜ felügyeletét ellátó Miniszterelnöki Kabinetiroda egyelőre nem indokolta a váltást.

Közösség & HR

Teljes gőzzel menetel a Netflix

A streamingszolgáltató kiváló formában van: tavaly év végére az ügyfélkör kényelmesen átlépte a 300 milliós szintet.
 
A szoftveresen definiált WAN egyik fontos üzenete, hogy a biztonság és a hálózatmenedzsment magasabb fokú integrációjával jelentősen növelhető egy szervezet kiberbiztonsági szintje.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.