Kivételes lehetőség egy CIO életében, ha levezényelhet egy teljes digitális transzformációt – majd lehetőséget kap ugyanott az ismétlésre.

Négy éve vásárolta fel a Vodafone a Liberty Globalt. A mobil és vezetékes szolgáltató összeolvasztása nem csak üzletileg volt komoly kihívása. Amellett, hogy informatikailag is egyesíteni kellett a két szervezetet, szükség volt egy olyan core rendszer bevezetésére is, amely megfelelt a konvergens szolgáltatás igényeinek.

Az ezt célzó Bridge projekt 2022-ben zárult le (akkor a Bitporton is beszámoltunk róla), hogy aztán nem sokkal később, egy újabb felvásárlás miatt jöhessen az ismétlés. Mivel az ilyen volumenű transzformációs projektek ritkák a hazai piacon, megkértük Kelemen Bálintot, a Vodafone akkori informatikai vezérigazgató-helyettesét (a szakember azóta a bankszektorba igazolt), hogy mutassa be a Bridge projekt hétköznapjait a CIO Hungary közönségének, valamint beszéljen arról is, hogy a projekt tanulságait hogyan lehet hasznosítani az ismétlésnél, azaz a DIGI és a Vodafone hálózatának, rendszereinek az összefésülésénél.

Azaz a tervezés – végrehajtás – ismétlés hármasának működését a vállalat nemcsak egyes projektelemeknél, hanem nagyban is kipróbálhatja.

A előadás a konkrét projektek és az új kihívások mellett általános tanulsággal is szolgál a különböző informatikai projektekkel kapcsolatban, így azt nem csupán a teljes transzformációra készülő szervezetek informatikai vezetőinek a figyelmébe ajánljuk.

A hangfelvétel 2023. május 12-én készült Egerben, a CIO Hungaryn. Töltse le a podcasthoz az előadás prezentációját (PDF) is!
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, az Apple, valamint a Google podcastplatformján is, ahol feliratkozhat a Bitport csatornájára.

Cloud & big data

Szabadon kipróbálható a Google legfejlettebb videógeneráló modellje

A YouTube videók millióin pallérozott Veo 3 képességeit a Google Cloud részeként mostantól bárki letesztelheti.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból

Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.