A Vodafone és a UPC Magyarország már dolgozik az új ajánlatokon, amikről hamarosan értesítik az ügyfeleket.

Miután a szabályozói akadályok elhárultak, villámgyorsan lezongorázta a Vodafone a Liberty Global vezetékes üzletágának tényleges megszerzését Csehországban, Németországban, Magyarországon és Romániában.

A Vodafone Magyarország ma közleményben jelentette be, hogy a folyamat Magyarországon is lezárult, és száz százalékos tulajdonosa lett a Liberty Global magyar leányvállalatának, a UPC Magyarországnak. A két szolgáltató mostantól egy cégcsoportként közösen bővíti gigabit képes szolgáltatásait, de egyelőre különálló vállalatként működnek tovább – áll a közleményben. Az ügyfelek szempontjából tehát egyelőre semmi sem változik, a UPC-s szolgáltatásokért továbbra is a UPC ügyfélszolgálatát kell keresni, a vodafone-osakért pedig a mobilszolgáltatóhoz kell fordulni.

Már dolgoznak a közös ajánlatokon

A két vállalat konvergns szolgáltatások fejlesztésében gondolkodik, kihasználva azt, hogy a Vodafone a mobilpiacon, míg a UPC a vezetékes szegmensben erős piacon erős. Eddig a Vodafone a Telenorral volt versenyben a mobilpiacon (a Telekomnak ebben a szegmensben óriási az előnye: 45 százalék körüli a piaci részesedése), míg a UPC elsősorban a közben saját mobilszolgáltatását is elindító Digivel harcolt a vezetékes piacon (hang, szélessáv, tévé).

Ugyanakkor nagyvállalati szegmens kicsit más. Mint a Vodafone közleménye írja, nagyvállalati ügyfeleiknek 2016 óta nyújt üzleti konvergens szolgáltatásokat. Ezen téren az integrációnak köszönhetően számos új innovációt és fejlesztést ígérnek.

Az új ajánlatok kidolgozása folyamatban van, és ezekről hamarosan értesítik is az ügyfeleket. A közlemény ugyanakkor hangsúlyozza: az egyesülés nem érinti sem a Vodafone, sem a UPC jelenlegi szerződéseit, azok változatlan formában és tartalommal élnek tovább.

Nagyobb lesz a verseny?

Mint azt korábban írtuk, a Vodafone-UPC egyesülés, valamint a Digi és az Invitel – egyelőre még függőben lévő –, összeolvadása, illetve a Digi belépése a mobilpiacra némileg átrendezi az erőviszonyokat a távközlési piacon. Így ma már az operátorok közül egyedül a Telenor nem rendelkezik vezetékes üzletággal. Kérdés azonban, hogy a teljes portfóliót (hang, vezetékes szélessáv, tévé, mobil) nyújtani képes új szereplők ki tudják-e aknázni ezt a helyzetet. Azaz a csomagajánlatokkal be tudnak-e vonzani új mobil, illetve vezetékes ügyfeleket.

A KPMG telekommunikációs és média tanácsadója, Wéber Mátyás a HWSW-n annak a véleményének adott hangot, hogy ebben vannak kockázatok. Rövid távú kockázat, hogy az NMHH felmérései rendre a magyar ügyfelek alacsony a szolgáltatásváltási hajlandóságát mutatják. A hosszabb távú kockázatot pedig egy fontos technológiai trend jelent: a különböző szolgáltatások között kezd elmosódni a határ, és a fogyasztóknak is az a fontos – technológiától függetlenül –, integrált hang- és adatalapú szolgáltatást kapjanak. Az 5G megjelenésével ez megvalósítható is lesz. Emiatt viszont a Telenor sem szorul ki a versenyből.

(Nyitó kép: Amanda Nelson, a Vodafone Magyarország elnök-vezérigazgatója)

Piaci hírek

Megint szintet lép az amerikai csipgyártók kiseprűzése Kínából

Az Alibaba, a Tencent és más technológiai óriáscégek is kénytelenek lesznek visszavágni a külföldön gyártott adatközponti csipek beszerzéseit.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.