Immár hagyomány, hogy némi késéssel közzétesszük podcastként konferenciáink érdekesebb előadásait, panelbeszélgetéseit. A CIO Hungary 2023 első napjának keynote előadója, Drótos György, a Corvinus Egyetem docense, az egyetem Vezetéstudományi Intézetének munkatársa volt. Egy általa vezetett magyarországi kutatás kapcsán arra kértük, hogy beszéljen a szervezetek válság- és jövőállóságról, valamint arról, hogy annak kiépítésében milyen szerepe lehet az IT-nak.
Az előadás amellett, hogy helyretette a fogalmat, részletesen ismertette annak a kutatásnak a releváns eredményeit, amely a magyar(országi) vállalatok szervezeti fejlettségét vizsgálta. (Magáról a kutatásról egy kattintásnyira olvashatnak összefoglalót.)
Drótos előadásában főként azt vizsgálta, miként készíthető fel egy szervezet a válságra, és hogy a felkészülésben milyen szerepet kaphat az informatika, illetve személyesen az informatikai vezető. A kutató ezzel összefüggésben arról is beszélt, hogy mit tanulhatunk a családi vállalatoktól. Erről sok, kulturális szempontból is érdekes információt hallhatott a közönség: például hogy egyes japán családi vállaltok miért képesek ezer évnél is régebb óta működni azonos formában.
A hangfelvétel 2023. május 11-én készült Egerben, a CIO Hungaryn. Töltse le a podcasthoz az előadás prezentációját (PDF) is!
A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti a Spotify-on, az Apple vagy a Google podcastplatformján, valamint az Overcaston, a Pocket Caston és a RadioPublicon is. Ezeken a platformokon fel is iratkozhat a Bitport csatornájára, így automatikusan értesül a friss adásokról, illetve visszahallgathatja a régi adásokat.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak