A Bitport tizenötödik alkalommal rendezte meg tavaszi, kétnapos CIO Hungary konferenciáját, ahol ezúttal az emberi tényezőre koncentráltunk az elmúlt időszak változásainak és legjobb gyakorlatainak értékelésében.
Hirdetés
 

Az IT-biztonság egyik alaptétele, hogy mindig az ember a leggyengébb láncszem, de az axióma ma már a teljes vállalati informatikára kiterjeszthető. Megbénul az élet, ha nincs elég szakember, elbuknak a projektek, ha nagy a fluktuáció, de általában is az embereken, felkészültségükön, hard és soft skilljeiken múlik, hogy működik-e a kollaboráció, a távmunka vagy a hibrid munkavégzés. Az ilyen jellegű problémákat ráadásul az egyre gyorsabban változó világ egymástól is gyorsan távolódó generációival kell megoldaniuk a vállalatok IT-vezetőinek. Kétnapos tavaszi eseményünkön az ilyen típusú kihívások kezelésére is igyekeztünk eszközöket és módszereket mutatni vendégeinknek.

A tizenötödik alkalommal megrendezett CIO Hungary ebben az évben is közel 200 regisztrált vendég és 130 informatikai döntéshozó részvételével indult. A konferenciát Fritsch Róbert, a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetségének elnöke, a Nemzeti Üzleti Szolgáltató Zrt. CIO-ja nyitotta meg, idei főtámogatónk részéről pedig Magyar Ferenc vállalati és kormányzati értékesítési igazgatóhelyettes (Invitech, 4iG csoport) köszöntötte a résztvevőket. A sokdimenziós humán környezetről szólva ők is kiemelték az átalakuló technológia, a munkaerő generációi és a komplex IT-felhasználói környezet kihívásait a kiberbiztonsági értelemben vett kockázati tényezők mellett.

Generációk és technológiák

Az első nap programjának keynote előadója ezúttal Steigervald Krisztián generációkutató volt, aki előadásában bemutatta, hogyan változott meg a digitális nemzedék jövőképe, kommunikációja, információs leterheltsége, vagy akár a türelemről és a tiszteletről alkotott elképzelése. Bár a megszokott dolgok változása feszültségekhez vezet, megértésre is törekedhetünk, ha megismerjük az átalakulási folyamat természetét és az egyes korcsoportokra gyakorolt hatásait. Az előadás ehhez nyújtott inspirációt az életkor és a generáció fogalmának szétválasztásával, illetve annak áttekintésével, hogy manapság mi minden befolyásolhatja a több tízezer éve hasonlóan működő emberi agy fejlődését.

Az egyik leggyengébb láncszem természetesen még a legerősebb biztonsági környezetben is maga az ember. Vaspöri Ferenc IT-biztonsági üzletágvezető (Invitech, 4iG csoport) mindezt egy vastag falakkal, csapdákkal és védművekkel felszerelt erődítményhez hasonlítja, amelynek úgy kell megállítania az ellenséges haderőt, hogy a várvédők nem tudják: tilos kinyitni a kifelé vezető kiskaput. A Reszkessetek, betörők! sztorijával illusztrált prezentáció kiváló felvezetés volt a konferencia első panelbeszélgetéséhez is, amelyben az IT-biztonság paradox helyzetéről volt szó: a dolog nyilván akkor működik jól, ha senki sem veszi észre, mégis szükség van hozzá a szervezet minden dolgozójának közreműködésére.
 


Mindennek megvalósíthatóságáról, az üzletileg is értelmezhető biztonsági beruházásokról vagy az EU-s direktívák általános kiberbiztonsági szemléletre gyakorolt hatásáról Csizmadia János (IT-igazgató, Hell Energy Magyarország), Fazekas Ferenc (COO, CherryHUB) és Ragó István (Bankszövetség, a Raiffeisen Bank biztonsági vezetője) beszélgetett, a kerekasztalt moderátora Váczi Dániel PhD (IT biztonsági tanácsadói csoportvezető, 4iG) volt. Ezzel pedig bele is futottunk az első napi program első kávészünetébe, amelyet újabb négy előadás és egy kerekasztal-beszélgetés követ majd az IT-szolgáltatásmenedzsmenttől az üzleti stratégia legfőbb mozgatórugójaként működő informatikáig.

Tovább a beszámoló következő részére »

Piaci hírek

A LinkedIn előfizetői nem hagyják annyiban, hogy az oldal eladta adataikat

Csoportos keresetet adtak be a cég ellen egy kaliforniai bíróságon, amivel kártérítés megfizetésére akarják rászorítani a közösségi platformot.
 
A szoftveresen definiált WAN egyik fontos üzenete, hogy a biztonság és a hálózatmenedzsment magasabb fokú integrációjával jelentősen növelhető egy szervezet kiberbiztonsági szintje.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.