Beszámolónk második része a novemberi CIO Budapest konferenciáról, ahol szóba került a kiberbiztonság és az üzembiztonság, illetve a korlátozott fejlesztési erőforrások és a vállalaton belüli nem tervezett igények összehangolása is.
Hirdetés
 

A Bitport CIO Klubjának őszi rendezvényét, a CIO Budapest konferenciát ebben az évben is azzal a céllal szerveztük meg, hogy a személyes tapasztalatok, bevált módszerek, ötletek az informatikai vezetők minél szélesebb köréhez jussanak el, ahol egyrészt hasznosulnak, másrészt újabb tapasztalatokat, jó módszereket és ötleteket szülnek. Ennek a tapasztalatcserének vált fontos fórumává az éves CIO Budapest, melyre 2023-ban már nyolcadik alkalommal került sor november 8-án a La Vida DUNA Rendezvényházban. Beszámolónk első része itt olvasható Fritsch Róbert, a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége elnökének megnyitójáról és Asbóth János Junior Prima-díjas fizikus, a BME Elméleti Fizika Tanszékének docense, a Wigner FK Kvantumoptikai és Kvantuminformatikai Osztály tudományos főmunkatársa előadásról a kvantum-számítástechnika jövőjéről.

A konferencia szakmai programja a keynote előadást követően a munkavállalók és ügyfelek kéréseinek egy rendszerben való, hatékony kezelésére kanyarodott rá: Gáspár Attila, az Atlassian-partner META-INF társ-ügyvezetője és Fehér Gergely, a Graphisoft SwS Operations and Delivery igazgatója közösen mutatta be, hogy mindez hogyan valósul meg a a Graphisoftnál a Jira Service Management segítségével. Ezt követően Opánszki Gábor, az ACE Telecom adatközponti specialistája, aki a CHERRISK online biztosítási platformnak nyújtott, magas rendelkezésre állású, minden elemében redundáns adatközponti és távközlési infrastruktúrát mutatta be.

Az első szünet után az interaktív vizuál-kollaborációs megoldásokat szállító LSK Hungária termékfejlesztési igazgatója, Leveli András négy ügyfélesetet is hozott, köztük a már második MagyarBrands-díját elnyerő LSK egyik legnagyobb projektjével és a vállalat innovációs ökoszisztémájának bemutatásával. Dr. Váczi Dániel, a 4iG információbiztonsági tanácsadó csoportvezetője a kiberbiztonság és az IT üzlettámogató együttműködének kérdéseiről tartott előadást, arra keresve a választ, hogy a kettő hogyan hangolható össze az üzleti folyamatok kialakításában, és miért fontos üzleti érdek a biztonság transzparens megtérülése.

Korlátos források, nem tervezett igények

Ádám Zoltán (regional sales manager, Palo Alto Networks) egy pénzintézeti esettanulmányon keresztül szemléltette, hogyan lehet az IT-biztonságot is a DevOps világ fejlesztési sebességére gyorsítani, tekintettel a modern alkalmazásokban használt konténertechnológiák és a microservice-architektúrák ilyen irányú kihívásaira. Az EURO ONE pre-sales mérnöke, Koós Tibor azokat a problémákat elemezte, amikor az IT-infrastruktúrát nem egy ransomware, hanem például az extrém időjárás teszi próbára, és a hibás energiaellátás miatt veszélybe kerül a munkaidő-nyilvántartás, a könyvelés, a számlázás vagy a termelési adatok gyűjtése.

A CIO Budapest szakmai programját ebben az évben is kerekasztal-beszélgetéssel zártuk, melynek témája – visszautalva a konferencia nyitó előadására – az igények és erőforrások aszimmetriája volt: a bizonytalanabb gazdasági környezetben a vállalatoknak is fel kell készülniük a gyors irányváltásokra, ami a fejlesztési erőforrások korlátossága miatt nehéz helyzet elé állíthatja az informatikát. Kérdés tehát, hogy vannak-e az ilyen helyzetek kezelésére jó módszertanok? Fritsch Róbert moderálásával és a közönség bevonásával ezt tárgyalta három, különböző szektorokból érkező informatikai vezető: Dinnyér Krisztián, a Ceva Santé Animale Kelet-Közép-Európáért felelős IT-vezetője, Heiszmann Gábor, az Uniqa Biztosító CIO-ja és Vágási József, a 4iG üzleti projektek igazgatója.

Piaci hírek

A LinkedIn előfizetői nem hagyják annyiban, hogy az oldal eladta adataikat

Csoportos keresetet adtak be a cég ellen egy kaliforniai bíróságon, amivel kártérítés megfizetésére akarják rászorítani a közösségi platformot.
 
A szoftveresen definiált WAN egyik fontos üzenete, hogy a biztonság és a hálózatmenedzsment magasabb fokú integrációjával jelentősen növelhető egy szervezet kiberbiztonsági szintje.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.