Már számtalan szemszögből vizsgálták a piackutatók az okostelefonok második negyedévi értékesítését, most itt az egyes modellek szerinti világrangsor.

A bostoni Strategy Analytics összesítése szerint meglehetősen erős negyedévet zárt az okostelefonok piaca az idei második negyedévben: a gyártók több mint 360 milliót szállítottak világszerte, 5,5 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. Az átlagosnál nagyobb kínálat a csúcsmodellek átlagon felüli népszerűségének is köszönhető. Az öt legjobban keresett készülék adta a globális értékesítés egyhatodát.

Az okostelefont feltaláló Apple tartja világelső pozícióját

De nézzük melyek vitték el a képzeletbeli pálmát? Tíz évvel azután is, hogy az Apple piacra dobta első okostelefonját, töretlen az iPhone népszerűsége. A jelenlegi legfrissebb modellcsaládból az iPhone 7-ből és az iPhone 7 Plusból együttesen 32 millió került a második negyedévben a világpiacra, a teljes negyedévi kínálat közel egytizede. Az iPhone 7, a valódi top modell, az eladott készülékek közel 5 százalékát képviseli, de a nagyobb kijelzőjű és drágább iPhone 7 Plusra sem lehet panasza az Apple-nek: egy negyedév alatt több mint 15 millió kerülhetett belőle a felhasználókhoz.    

Az almalogójú készülék népszerűségét az elemzőcég szerint a felhasználóbarát dizájnnal, a telefonhoz fejlesztett alkalmazások rendkívül széles skálájával és a jól megszervezett, kiterjedt kereskedői hálózattal magyarázza.

 

 

Top5 okostelefon 2017/Q2 - Strategy Analytics
Infogram

 

Bejött a Samsungnak a Galaxy S sorozat

A Galaxy Note 7 tavaly őszi fiaskójával megtépázott hírnevét egy időre feledtetni tudta a Samsung, miután tavasszal piacra dobta legújabb készülékcsaládját. A Galaxy S8 és az S8+ az Android legnépszerűbb, egyben a világ harmadik és negyedik legkeresettebb okostelefonjává nőtte ki magát az elmúlt hónapokban. A kétféle típusból együttesen 19 millió darabot szállított a világpiacra a dél-koreai gyártó, ezzel a globális értékesítés 5 százalékát tudhatja magáénak, ebből az S8 részesedése a több 3 százalék.  

A Samsung csúcsmodellek népszerűségét a szakértők az attraktív hajlított kijelzőjével, a gazdag applikációs kínálattal és a számos országban jól kialakított értékesítési hálózattal magyarázzák. Azaz jobbára ugyanazokkal a tényezőkkel, mint amelyeket az iPhone sikere mögött is sejteni vélnek.

A piac már készül a dél-koreai cég szerdai, New York-i bejelentésére, ahol a phablet család legújabb tagját, a Note 8-at mutatják be. A Note 7-hez hasonló mostani nagyszabású kampány előkészületeinek viszont a napokban egy újabb akkumulátor probléma kavart be, ezúttal a Note 4-ekről derült ki, hogy telepük túlmelegedésre hajlamos, vissza is hívják őket.

A Xiaomi csúcsmodellje felfért az ötösfogatra

A bostoni piackutató összesítésében a vezető ötösfogatba még egy ázsiai szállító modellje fért bele a második negyedévben. Ez meglepetésként nem az egyébként a harmadik legnagyobb szállítónak számító rivális Huawei egyik csúcsmodellje, hanem a főként Ázsiában rendkívül dinamikusan terjeszkedő Xiaomi Redmi 4A készüléke lett. A Xiaomi Kínában a negyedik, Indiában a második legnépszerűbb márka, modelljei egyre népszerűbbek Európában is, a közép-kelet-európai térségben a negyedik legnagyobb szállító. Az elemzések alapján a Redmi 4A-ból 5,5 millió jutott a világpiacra, vagyis a teljes okostelefonos értékesítés 2 százaléka.

Mobilitás

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.