Állítólag az is felmerült, hogy tokkal-vonóval felvásárolnák a szoftvercéget, de az Airbus érdeklődésének tárgya akkor is az Atos kiberbiztonsági részlege lett volna.

Az Airbus konszern érdeklődik a francia Atos informatikai szolgáltató kiberbiztonsági üzletágának átvétele iránt – közölte csütörtökön bennfentes forrásaira hivatkozva a francia BFM TV. A tudósítás szerint az Airbus az elmúlt hetekben az Atos potenciális felvásárlását is vizsgálta, de a jelenlegi szakaszban már nincs szó a társaság teljes akvizíciójáról.

Az Airbus vezérigazgatója, Guillaume Faury állítólag úgy értékelte, hogy ez túlságosan bonyolult dolog lenne az Airbus kiberbiztonsági üzleti terveihez képest, miközben nem cég egyéb tevékenységei nem tartoznak a repülőgépgyártó érdeklődési körébe. Maga az Airbus egyelőre nem kommentálta a felvásárlásról szóló értesüléseket.

Az Airbus egyébként már rendelkezik saját kiberbiztonsági üzletággal, amelyet éppen az Atosszal közösen választott ki néhány évvel ezelőtt az Európai Unió Tanácsa másfél tucat uniós ügynökség és szolgáltatás informatikai rendszereinek biztosítására. Ezzel 2018-ban az Airbus Defense and Space által vezetett konzorciumból hat évre lett a szóban forgó biztonsági megoldások preferált szállítója, ide értve a magas szintű automatizált felügyeletet, az észlelési és reagálási képességeket, a képzést és a jövőbeli kiberfenyegetések leküzdésére szolgáló ütemterv kidolgozását is.

Február elején az ugyancsak francia Thales Groupot hozták hírbe az Atos kiberbiztonsági részlegével. A Thales akkor sietve kiadott egy közleményt, amelynek értelmében a az elektronikai multi potenciálisan érdekelt bármely eladásra szánt kiberbiztonsági üzlet megszerzésében, de az Atosszal speciel nem folytatott ilyen irányú tárgyalásokat.

Piaci hírek

Idegesítéssel küzd a képernyőfüggőség ellen egy új alkalmazás

Mivel az időkorlátos-kiléptetős módszerek nem igazán hatékonyak, a kutatók új módszerrel próbálnák meg rávenni a felhasználókat, hogy néha kapcsolják ki az okostelefonjukat.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.