Több más vállalat hasonló irányú lépését követve saját generatív algoritmust állít munkába a világ egyik legjelentősebb képkereskedő cége is. A Getty Images az Nvidia modelljére támaszkodva kínálja szolgáltatását, amellyel végtelen mennyiségű jogdíjmentes alkotást lehet készíttetni a rendszer mögött futó mesterséges intelligenciával.
Erős jogalap
A tegnap bejelentett szolgáltatás "kereskedelmi szempontból biztonságos" címszóval hirdeti magát, ami a Getty olvasatában azt jelenti, hogy a képgeneráló algoritmus tanuló készletét kizárólag a saját, egyébként több millió alkotásra rúgó portfólióján trenírozták, így az ezzel a modellel készített alkotásoknál nem kell aggódni az esetleges jogi következméynek miatt.
És ha valaki, akkor a Getty bizonyosan tudja miről beszél, mivel év elején felfoghatatlanul hatalmas kártérítési igényt nyújtott be egyesült államokbeli és angol bíróságokon, mert álláspontja szerint a Stability AI engedély nélkül használt fel 12 milliót a Getty szerzői jogi védelem alatt álló képei közül, amelyeket azok felirataival és metaadataival együtt arra használt, hogy a Stable Diffusion modellt képezze.
Hasonló szerzői jogi megfontolások miatt a Getty egy évvel ezelőtt egyébként kizárt portfóliójából minden olyan képet, amelyet algoritmus segítségével állítottak elő. A saját Generativ AI szolgáltatás elindításával azonban egy csapásra megváltozik a helyzet. A cég pedig azzal igyekszik "levédeni magát", hogy a tanításhoz felhasznált művészeknek extra járandóságot fizet a hagyományos jogdíjas bevételmegosztás mellett.
Egyelőre nem túl ízletes a puding
A Getty az Nvidia Edifiy AI modelljét használja a Picasso felhőszolgáltatásból, és az alábbi videóban bemutatott alkotások alapján az algoritmusnak még bőven van hova fejlődnie. Promóciós kisfilmről lévén szó, elméletileg lehengerlő és szinte tökéletesen meggyőző képeket kellene látnunk, ám a lejátszást megállítva szinte mindenhol tetten érhető az MI generálta tartalom tökéletlensége.
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak