A Facebook, az Instagram, a WhatsApp és újabban a Threads anyacége egyéniséggel rendelkező chatbotokon keresztül vezetne be új kereső és ajánló funkciókat az alkalmazásaiban.

A Financial Times keddi beszámolója szerint a Meta egy sor mesterséges intelligenciával működő chatbotot bevezetésére készül, amelyek különböző személyiségekkel rendelkeznek majd. A lap arról ír, hogy a vállalatnál olyan prototípusokat fejlesztenek, amelyek emberszerű beszélgetéseket folytathatnak a felhasználókkal, de az egyik például olyan stílusban fejezi ki magát, mint Abraham Lincoln, egy másik pedig egy szörfös stílusában (?) ad tanácsokat az utazási lehetőségekről.

A cél ebben az esetben is az lenne, hogy a Meta fokozza a közösségimédia-platformjai iránti felhasználói elkötelezettségét. Az egyéniséggel rendelkező chatbotok új keresési funkciót és ajánlásokat biztosítanának a társaság szolgáltatásaiban, és elsősorban a Twitter-klónként emlegetett Threads alkalmazás bázisának megtartására koncentrálnának, ami már a július eleji villámrajtot követő hetekben elveszítette frissen szerzett, napi szinten aktív felhasználóinak több mint a felét.

Ti mind egyéniségek vagytok

A Meta vezérigazgatója, Mark Zuckerberg még júniusban jelentette be a vállalat alkalmazottainak, hogy a generatív mesterséges intelligenciára épülő szöveg-, kép- és videógenerátorok beépítését tervezi a Facebook vagy az Instagram különféle szolgáltatásaiba. Az Axios beszámolójában már akkor megjelent a személyiséggel felruházott MI-robotok bevezetésének lehetősége a Messenger és a WhatsApp alkalmazásokban, amit a Meta sem akkor, sem most nem kommentált.

A vállalat a múlt héten a hirdetési bevételeinek erőteljes növekedéséről számolt be, és a harmadik negyedévre is a piaci várakozásokat meghaladó bevételt prognosztizált. Ugyancsak júliusban nyitotta meg kereskedelmi használatra nyílt forráskódú MI-modelljének új verzióját Llama 2 néven, amelyet a Microsoft is terjeszt majd Azure felhőszolgáltatásán és operációs rendszereien keresztül, sőt a hírek szerint a japán kormány is kísérletezik a Meta MI-technológiájának alkalmazásával.

Közösség & HR

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.