A Financial Times keddi beszámolója szerint a Meta egy sor mesterséges intelligenciával működő chatbotot bevezetésére készül, amelyek különböző személyiségekkel rendelkeznek majd. A lap arról ír, hogy a vállalatnál olyan prototípusokat fejlesztenek, amelyek emberszerű beszélgetéseket folytathatnak a felhasználókkal, de az egyik például olyan stílusban fejezi ki magát, mint Abraham Lincoln, egy másik pedig egy szörfös stílusában (?) ad tanácsokat az utazási lehetőségekről.
A cél ebben az esetben is az lenne, hogy a Meta fokozza a közösségimédia-platformjai iránti felhasználói elkötelezettségét. Az egyéniséggel rendelkező chatbotok új keresési funkciót és ajánlásokat biztosítanának a társaság szolgáltatásaiban, és elsősorban a Twitter-klónként emlegetett Threads alkalmazás bázisának megtartására koncentrálnának, ami már a július eleji villámrajtot követő hetekben elveszítette frissen szerzett, napi szinten aktív felhasználóinak több mint a felét.
Ti mind egyéniségek vagytok
A Meta vezérigazgatója, Mark Zuckerberg még júniusban jelentette be a vállalat alkalmazottainak, hogy a generatív mesterséges intelligenciára épülő szöveg-, kép- és videógenerátorok beépítését tervezi a Facebook vagy az Instagram különféle szolgáltatásaiba. Az Axios beszámolójában már akkor megjelent a személyiséggel felruházott MI-robotok bevezetésének lehetősége a Messenger és a WhatsApp alkalmazásokban, amit a Meta sem akkor, sem most nem kommentált.
A vállalat a múlt héten a hirdetési bevételeinek erőteljes növekedéséről számolt be, és a harmadik negyedévre is a piaci várakozásokat meghaladó bevételt prognosztizált. Ugyancsak júliusban nyitotta meg kereskedelmi használatra nyílt forráskódú MI-modelljének új verzióját Llama 2 néven, amelyet a Microsoft is terjeszt majd Azure felhőszolgáltatásán és operációs rendszereien keresztül, sőt a hírek szerint a japán kormány is kísérletezik a Meta MI-technológiájának alkalmazásával.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak