Az Mi 5 az első készülék, amit a kínai gyártó nemzetközi porondon mutatott be.

A Xiaomi az a piaci szereplő, amely egyre nagyobb figyelmet követel magának. Már a Google-től átigazolt Hugo Barra személye miatt is érdekes a gyártó sztorija, arról nem is beszélve, hogy a cég a Huawei nyomása mellett is első tudott maradni a kínai okostelefon-piacon. A készülékei minden esetben eladási rekordokat döntenek, ezért nem véletlen, hogy az új zászlóshajó bejelentését is kiemelt figyelem övezte.

Üveg, kerámia, Snapdragon 820

A már régóta a levegőben lógó Mi 5 azért is különleges darab, mert a kínaiak ezt a modellt mutatták be elsőként az anyaországon kívül, egy nemzetközi szakmai kiállítás, az MWC keretein belül. Ez sok mindent sejtet, de azt egészen biztosan, hogy a Xiaomi hamarosan azokon a nagy piacokon is megindulhat (USA, Európa), amelyektől egyelőre távol tartotta magát.

Az Mi 5 minden olyan tudással, képességgel rendelkezik, ami ahhoz kell, hogy sikeres lehessen. Ha a korábbi mobilok ismerete nélkül nézünk rá az Mi 5-re, akkor a Samsung és az iPhone-ok által képviselt formák alapos mixelését vehetjük észre. A bemutató során gyakran hangsúlyozták a készülék csekély tömegét (129 gramm), azt, hogy mennyire vékony, és ehhez képest milyen erővel és akkuval (3000 mAh) rendelkezik.

Az elenyésző méretű kávák között egy 5,15 colos, full HD felbontású IPS panel helyezkedik el. Az alul található fizikai gomb egyben ujjlenyomat-olvasó is, ami a gyártó életében az első ilyen kezelőszerv, és ez az, ami elsősorban a „mintha láttam volna már valahol” érzetet kiváltja az emberből. A szélek, élek, a hátlap hajlítgatása is erős trend mostanában, ahogy a kijelző 3D Glass elnevezése sem most fordul elő elsőként. A hátlap üvegből készült, de érkezik egy Pro kiadás is, ami kerámia bevonatot fog kapni.

A készülék összesen három verzióba kerül a piacra, amihez a hardveres jellemzők is igazodnak. A Qualcomm Snapdragon 820 chipset mindegyikben alap: a 32 gigás verzió 3 GB (LPDDR4) RAM-mal, és 1,8 GHz-es processzorral gazdálkodik, a 64 GB-os esetében az órajel 2,15 GHz, végül a már említett, egyébként 128 GB-os Pro kiadás mindezt megfejeli plusz egy gigabájt RAM-mal. A folyamatok gyorsítása a Xiaomi számára elsődleges szempont volt, így az általánosan használt eMMC tárolók helyett UFS 2.0-ás memóriát használ, amivel 80 százalékos sebesség növekedés is elérhető.

Tovább tolják az árháborút

A Quick Charge 3.0, a 4G Advanced (Cat.12 LTE), a VoLTE támogatás mellett érdekes újítás, hogy az NFC legintelligensebb verziója került a készülékbe, ami ismeri a kártya virtualizációt és a chipek információval való ellátására (megírására) is alkalmas. Kamerában is igyekezett nagyot dobni a Xiaomi: a 12 megapixeles, f/2.0 rekeszértékű hátlapi objektív (a Sony szállítja) 4 tengelyű optikai képstabilizátorral rendelkezik, és az is nagy eredménynek számít, hogy nem türemkedik ki a készülék síkjából, ami jelenleg szinte az összes fontos csúcskészülékről elmondható.

A nagy kérdés azonban főleg az, hogy hol, mikor és mennyiért? Az ár a Xiaomitól megszokott módon hihetetlenül alacsony lesz: 260 dollárba (kb. 73 ezer Ft) kerül az alapmodell, a Pro verzióért pedig 350 USD-t kérnek, ami még így sem éri el átszámítva a 100 ezer forintos határt. Az biztos, hogy Kínában március 1-től lesz elérhető, amit India követ közvetlenül, majd később jöhetnek az „egyéb piacok”, ahogy a Xiaomi képviselői fogalmaztak. Hogy ebbe pontosan mely országok tartoznak bele, azt még nem lehet tudni, de az európai jelenlét ad egy vaskos tippet.

Konzumer tech

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.