A technológiai világ legsikeresebb szereplői régóta túlsúlyban vannak a különböző "gazdaglistákon". Amikor például az Amazont alapító Jeff Bezos 2017-ben hét év folyamatos regnálás után átvette a stafétát a Microsoftból multimilliárdossá váló Bill Gatestől, akkor éppen öt informatikai hátterű személy szerepelt a Bloomberg listájának első tíz helyén. A technológiai szektor azóta csak még erősebben dominálja ezeket a toplistákat.
A legfrissebb adatok alapján például már mindössze ketten vannak olyanok a Top10-ben, akik nem informatikával, technológiával keresték elképzelhetetlenül vagyonosra magukat. Az egyikük a rövid ideig nemrégiben még az első helyet is megszerző, jelenleg negyedik Bernard Arnault, aki többek között a Louis Vuitton divatcég alapító-tulajdonosa. A másik pedig az éppen kilencedik helyen szerénykedő Warren Buffett befektetési guru.
Ami a technológiai fenegyerekek különversenyét illeti, ott most éppen a Facebookkal világhírűvé vált Mark Zuckerberg van nyerésben. A cégét időközben Metára átnevező közösségimédia-császár úgy tudta 200 milliárd dollár főlé, hogy abból közel 80 milliárdot idén szorgoskodott össze. Mindez természetesen szorosan összefügg a Meta tőzsdei szereplésével, hiszen Zuckerberg (és a többi techmilliárdos) vagyonát is alapvetően a cégében meglévő részesedése határozza meg.
Zuckerberg egyébként már 2018-ban felkapaszkodott a dobogóra, ám a pandémia utáni pangást a Metánál is alaposan megszenvedték. A felhasználói és üzleti számok sem úgy alakultak, ahogy azt a befektetők elvárták, majd 2022 őszén a vállalat részvényei valósággal összeomlottak egy különösen gyenge negyedéves jelentés után.
A helyzet korrigálására levezényelt tízezres nagyságrendű leépítések és szigorú költségkontroll azonban meghozta a fordulatot. Az elmúlt egy év során 90, csak január óta pedig nagyjából 70 százalékkal emelkedett a részvények értéke. Mindez pedig természetesen meglátszik az alapító-vezeréigazgató toplistán elfoglalt helyezésén is.
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak