A Sophos hétfőn jelentette be, hogy 859 millió dollár értékű készpénzes tranzakció keretei között felvásárolja az atlantai székhelyű Secureworkst. A társaság tulajdonosa 2011 óta a Dell Technologies volt, ahol a Secureworks többi befektetőjével együtt részvényenként 8,50 dollárt keresnek az üzleten. A folyamat a két társaság közleménye alapján várhatóan 2025 elején zárulhat le, ezt követően a Sophos és a Secureworks is önálló vállalatként működik majd tovább az addigi tevékenységét folytatva.
A Dellnek annak idején több mint 600 millió dollárjába került a Secureworks megszerzése. 2016-ban tőzsdére vitte a társaságot, 2019 után pedig a Reuters összeállítása alapján többször is sikertelenül próbált megszabadulni a részesedésétől. A Sophos mögött álló Thoma Bravo magántőke-társaság, melynek egy rakás IT-biztonsági cégben van kisebb-nagyobb részesedése, közben töretlenül építette kiberbiztonsági portfólióját, legutóbb az év elején 5,3 milliárd dollárért vásárolta fel a brit Darktrace-t.
A borsó meg a héja
A legnagyobb értékű üzletüket 2021-ben kötötték, amikor 12,3 milliárdot költöttek a Proofpoint akvizíciójára, maga a Sophos pedig 2020-ban került 3,9 milliárd dollárért a Thoma Bravóhoz. A beszámolók a megállapodásról szólva kiemelik, hogy a felhőalapú fenyegetettség-észlelő platformjával nyomuló Secureworks nehezen tudta megkülönböztetni termékeit a nagyobb szolgáltatókkal folytatott versenyben, és a legutóbbi, július 31-én zárult negyedévre is részvényenként 17 centes veszteséget jelentett.
A Secureworks vezérigazgatója a bejelentés kapcsán elmondta, hogy várakozásai szerint a Secureworks kiterjedt észlelési és válaszadási szakértelme jól illeszkedik majd a Sophos teljes körű biztonsági termékeihez és menedzselt biztonsági szolgáltatóként szerzett tapasztalataihoz. A Sophos azt tervezi, hogy mindkét vállalat megoldásait egy szélesebb biztonsági portfólióba integrálja a kis-, közepes és nagyvállalati ügyfelek számára, fejlett megoldásokat kínálva a modern fenyegetések elleni védekezésben.
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak