A két vállalat önállóan működik tovább, de egy szélesebb biztonsági portfólióban egymás mellett kínálják majd a megoldásaikat.

A Sophos hétfőn jelentette be, hogy 859 millió dollár értékű készpénzes tranzakció keretei között felvásárolja az atlantai székhelyű Secureworkst. A társaság tulajdonosa 2011 óta a Dell Technologies volt, ahol a Secureworks többi befektetőjével együtt részvényenként 8,50 dollárt keresnek az üzleten. A folyamat a két társaság közleménye alapján várhatóan 2025 elején zárulhat le, ezt követően a Sophos és a Secureworks is önálló vállalatként működik majd tovább az addigi tevékenységét folytatva.

A Dellnek annak idején több mint 600 millió dollárjába került a Secureworks megszerzése. 2016-ban tőzsdére vitte a társaságot, 2019 után pedig a Reuters összeállítása alapján többször is sikertelenül próbált megszabadulni a részesedésétől. A Sophos mögött álló Thoma Bravo magántőke-társaság, melynek egy rakás IT-biztonsági cégben van kisebb-nagyobb részesedése, közben töretlenül építette kiberbiztonsági portfólióját, legutóbb az év elején 5,3 milliárd dollárért vásárolta fel a brit Darktrace-t.

A borsó meg a héja

A legnagyobb értékű üzletüket 2021-ben kötötték, amikor 12,3 milliárdot költöttek a Proofpoint akvizíciójára, maga a Sophos pedig 2020-ban került 3,9 milliárd dollárért a Thoma Bravóhoz. A beszámolók a megállapodásról szólva kiemelik, hogy a felhőalapú fenyegetettség-észlelő platformjával nyomuló Secureworks nehezen tudta megkülönböztetni termékeit a nagyobb szolgáltatókkal folytatott versenyben, és a legutóbbi, július 31-én zárult negyedévre is részvényenként 17 centes veszteséget jelentett.

A Secureworks vezérigazgatója a bejelentés kapcsán elmondta, hogy várakozásai szerint a Secureworks kiterjedt észlelési és válaszadási szakértelme jól illeszkedik majd a Sophos teljes körű biztonsági termékeihez és menedzselt biztonsági szolgáltatóként szerzett tapasztalataihoz. A Sophos azt tervezi, hogy mindkét vállalat megoldásait egy szélesebb biztonsági portfólióba integrálja a kis-, közepes és nagyvállalati ügyfelek számára, fejlett megoldásokat kínálva a modern fenyegetések elleni védekezésben.

Piaci hírek

Véletlenül gyilkossággal vádolt meg egy államügyészt a mesterséges intelligencia

Az MI-vel gyártott, alacsony színvonalú híranyagok a jelek szerint még a Google "átfogó és naprakész információi" között is gond nélkül megjelenhetnek.
 
Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

ITSM a gyakorlatban

Három fájdalompont, amire az IT szolgáltatásmenedzsment gyors válaszokat adhat.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.