A két cég szoros partnerségre lépett annak érdekében, hogy a virtuális- és kiterjesztett valóság átéléséhez szükséges eszközök könnyebben elérhetővé és használhatóbbá váljanak.

Tegnap a CES-en jelentette be a Qualcomm vezérigazgatója, hogy a Microsofttal közösen kifejezetten AR-szemüvegekhez használatos csipek fejlesztésén fognak dolgozni. Cristiano Amo várakozásai szerint a speciális Snapdragon processzorokkal lehetővé válik olyan Microsoft-ökoszisztémába illeszkedő eszközök gyártása, amelyek energiahatékonyságukkal és könnyű kialakításukkal sokkal szélesebb közönséghez lesznek képesek eljutni.

Hogy pontosan mikor és milyen termékeket eredményezhet az együttműködés, arról kevesebb szó esett. Annyi bizonyos, hogy a két vállalat egybegyúrja a témában már meglévő arzenálját. Ennek keretében a közös fejlesztésnek köszönhetően a nemrégiben útjára indított Snapdragon Spaces XR fejlesztői rendszer funkciói ugyanúgy kihasználhatók lesznek, mint a Microsoft Mesh platformjának képességei.

Logikus lépés

A partnerség több szempontból is logikusnak tűnik. A Microsoft korábban már világossá tette, hogy az egyelőre inkább ipari partnerek és a katonaság számára vonzó HoloLens headsetekben meglévő potenciált megpróbálja szélesebb körben kamatoztatni. A Qualcomm részéről pedig egy erős partner biztosítékot jelenthet arra, hogy nem csak véletlenszerű lapokat osztanak neki a metaverzumért vívott játszmában, hanem maga is keverhet párat a kövérnek ígérkező paklin. 

Az együttműködés abból a szempontból is megalapozott, hogy a két vállalat hosszú ideje van kapcsolatban egymással különböző projektek és termékek esetében. A már említett HoloLens 2-ben például a Snapdragon 850-es SoC-ja teljesít szolgálatot. Ugyanakkor a Qualcomm biztosít célcsipet a Facebook (pontosabban a Meta) Oculus headsetjéhez is.

Piaci hírek

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.