A labor tesztkörnyezete segít abban, hogy távközlési szolgáltatók nagyobb körből válasszák ki a megoldásszállítóikat.

5G-s tesztlabort indít a HPE távközlési szolgáltatóknak. Mint a vállalat közleménye fogalmaz, a labor legfontosabb célja, hogy támogassa az interoperábilis 5G-s innovációkat. Ebbe természetesen az is beletartozik, hogy a labor segíti telekommunikációs szolgáltatókat abban, hogy multivendor környezetben is hatékony hálózatokat tudjanak építeni.

Túl az infrastruktúrán

Az 5G Lab által biztosított tesztkörnyezetben elsődlegesen a telekommunikációs szolgáltatók tesztelhetik és validálhatják azokat az 5G-s hálózati szolgáltatásaikat, melyeket különböző gyártók és platformszolgáltatók eszközeiből építenek fel.

A HPE szerint így sokkal rugalmasabb, moduláris maghálózati rendszereket tudnak tervezni. Mint a közlemény fogalmaz, az 5G szabványok egyik célja éppen az, hogy a telkók moduláris elemekből álló nyílt, natív felhős platformokra építve alakíthassák ki hálózatukat. Ez azonban alapvetően más módszer, mint amit korábban követtek, amikor kizárólag ún. tulajdonosi, vertikálisan integrált rendszerekből építkeztek. Lényegében a kábelektől a szoftverekig mindent speciálisan a telkókra szabtak. Az 5G ezzel szemben az informatikai iparban a felhővel teljesen általánossá vált nyíltság és rugalmasság ígéretét hozza: ha egy szállító a szabványoknak megfelel, akkor alkalmas a telkóknak is.

Ez kétségtelenül nagyobb szabadságot ad a telkóknak, de a sok szereplő miatt nagyobb a kockázat is. A labor épp arra ad lehetőséget, hogy a telkók valós idejű tesztkörnyezetben győződhessenek meg a különböző szállítók rendszereinek interoperabilitásól és teljesítményéről.

Emellett azonban a labor túl is mutat a hálózati szolgáltatásokon, mert lehetőséget ad különböző, az 5G-re épülő szolgáltatások tesztelésére is. Maga a labor a Colorado állambeli Fort Collins-ben található, de a világ bármely pontjáról elérhető.

A Huawei-mizériára is gondoltak

Bár a közlemény meg sem említi a Huawei nevét, Phil Mottram HPE-alelnök szavat idézve burkoltan utal a kínai gyártóval kapcsolatos problémára. Mottram ugyanis arról beszél, hogy a kormányok és a távközlési szolgáltatók is keresik azon szállítók kiváltásának lehetőségeit, melyek kapcsán biztonsági kérdések vetődtek fel. Emiatt erősödtek azok a törekvések, melyek célja a piac diverzifikálása. Az alelnök szavait ma nehéz másként értelmezni, mint hogy a telkók úgy keresik a Huawei-eszközök kiváltásának módját, hogy ne romoljon az alkupozíciójuk, és ne is szoruljanak bele egy másik szállító monolit rendszerébe.

Mint azt a Bitport is megírta, ez az Egyesült Királyságban is komoly kihívás. Mivel a brit kormány döntése miatt a szolgáltatóknak a Huawei korábban beépített hálózati eszközeit is le kell cserélniük, a japán hálózatieszköz-gyártóknál, elsősorban a Fujitsunál és a NEC-nél tapogatóznak, hogy valamiféleképpen nagyobb versenyre kényszeríthessék a két európai gyártót, az Ericssont és a Nokiát.

Mobilitás

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.