A társaság két újabb, tenger alatti kábellel kötné össze Ázsiát és Észak-Amerikát, 70 százalékkal növelve a jelenlegi adatforgalmi kapacitást.

A Facebook tegnap nyilvánosságra hozott tervei szerint az Echo és Bifrost néven hivatkozott víz alatti kábelek Szingapúrt és Indonéziát kapcsolnák össze közvetlenül Észak-Amerikával, új internetes útvonalat létesítve a Jáva-tengeren keresztül. A közösségimédia-szolgáltató partnerei a szingapúri Keppel, illetve a Telkom Indonesia egyik leányvállalata, a Telin és az XL Axiata lesznek a beruházásban, amelynek részeként 20 nagyvárost kapcsolnának egy összesen 3 ezer kilométer hosszúságú hálózatra Balin, Jáván, Borneón és Celebesz szigetén.

Az új kábelek a Facebook részben már működő, szingapúri projektjeit egészítik ki, mint amilyen az APG (Asia-Pacific Gateway) és az SJC-2 (Southeast Asia Japan Cable), és megvalósításukba bevonják a Vocus Communications Australia Singapore Cable (ASC) tenger alatti útvonalát is. A társaság azzal kapcsolatban nem közölt részletes ütemtervet, hogy a transzpacifikus kábelek mikor állhatnak ténylegesen munkába, mivel ehhez még be kell gyűjteniük az összes szükséges hatósági jóváhagyást, de a Reuters tudósítása alapján az Echo optimális esetben 2023-ra, a Bifrost pedig 2024-re készülhet el.

Villámgyors növekedést próbálnak kiszolgálni

A legelső direkt szingapúri-észak-amerikai kapcsolat a bejelentés szerint 70 százalékkal növelné meg a két régió közti forgalmi kapacitást, ezen felül olyan stabilitást és redundanciát biztosítana, ami a 4G, az 5G és a további szélessávú fejlesztések szempontjából is fontos lesz. A nagyjából 400 millió lakosú Délkelet-Ázsiában az előző évben 40 millió új felhasználó csatlakozott a világhálóra, ami a Google e-Conomy SEA 2020-as jelentése alapján jórészt a világjárvány hatásainak volt köszönhető, figyelembe véve a 2019-es 10 milliós növekedést.

A novemberben kiadott tanulmány szerint a pandémia 63 százalékos növekedést generált a térség elektronikus kereskedelmi forgalmában is, ami így 62 milliárd dollárra bővült a 2019-re becsült 38 milliárdról. A tempó várhatóan a közeljövőben sem lassul majd, és az e-Conomy SEA azt prognosztizálja, hogy a járvány megfékezésének idejére már a teljes felnőtt lakosság 94 százaléka vesz majd igénybe legalább egy digitális szolgáltatást. A Facebook ezzel kapcsolatban szintén közölte, hogy a COVID-19 nagyban fokozta a megbízható online kapcsolatok iránti igényt.

Legutóbb tavaly nyáron számoltunk be róla, hogy a Google transzatlanti víz alatti kábel fektetését tervezi New York és a brit Bude, illetve a spanyolországi Bilbao között. Ezzel a vállalat már több mint egy tucat magánkézben lévő tenger alatti kábel beruházásába szállt be, amelyek közül a 2022-ben működésbe lépő rendszer lenne a harmadik, Amerikát és Európát összekötő kapcsolat. A Facebook 2020 májusában egy 37 ezer kilométer hosszúságú, Afrikát megkerülő tenger alatti kábel fektetését jelentette be, ami 23 országot kapcsolna össze közvetlenül Afrikában, a Közel-Keleten és Európában.

Közösség & HR

A törvényhozóknak sem tetszik, hogy már a gondolatokból is árucikket faragnak

Nem újdonság, hogy folyamatosan gyűjtik és értékesítik az emberek személyes adatait azok a cégek, amelyeknek az alkalmazásait használják, de még ebben is szintlépést jelenthet, amit a neurotechnológiai vállalatok művelnek.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.