Ideiglenesen felfüggesztették a Browse with Binget. Az OpenAI azt nem árulta el, meddig nem lesz elérhető.

Volt az OpenAI-nak egy ígéretes kísérlete, hogy a ChatGPT-t keresőként is lehessen használni. Ez a keresést nem önállóan, hanem ahogy a funkció neve is mutatja – Browse with Bing –, a Microsoft keresőmotorján keresztül valósította meg. A májusban élesített funkcióhoz csak a ChatGPT Plus előfizetői fértek hozzá. Feladata az volt, hogy egyszerűsítse a keresést, és relevánsabb találatokat adjon.

Benézett a paywall mögé

Csakhogy volt benne egy kis bug, amit persze a legtöbb felhasználó kellemes feature-ként értékelt: ha szépen kérték, a ChatGPT a fizetési fal mögötti tartalmakat is megmutatta, nem csak rövid kivonatot vagy összefoglalót, hanem akár a teljes szöveget is.

A lehetőség azonban a héten megszűnt, mert az OpenAI ideiglenesen kikapcsolta a Browse with Binget. Mint a súgójában olvasható, az amúgy is béta állapotban lévő funkció "időnként olyan tartalmakat jeleníthet meg, amelyeket nem szeretnénk". Ha például egy felhasználó kifejezetten egy URL teljes szövegét kéri, előfordulhat, hogy a rendszer teljesíti ezt a kérést – olvasható az OpenAI magyarázatában.

Bár ígérték, hogy a hibát a lehető leggyorsabban javítják, határidőt bölcsen nem vállaltak, ahogy arról sem írtak, hogy miként fog módosulni a funkció.

Egyes felhasználók ezen kiakadtak – és még csak az sem mondható, hogy nem jogosan, hiszen egy fizetős szolgáltatás kurtított a funkciókínálatán. Az OpenAI fórumán többen írták, hogy csak a Browse with Bing funkció miatt fizettek elő a ChatGPT Plusra, mert az például egyszerűsíti a hozzáférést idegen nyelvű információkhoz. Az egyik hozzászóló egyenesen attól fél, hogy a funkció letiltásával a weboldalak fordításának képessége is eltűnik a ChatGPT-ből (szerinte egyébként a letiltás óta jelentősen romlott is a minősége).

A The Register megkereste az OpenAI-t, hogy további információkat kérjen, de válasz gyanánt csupán egy tweetre mutató linket kapott, ahol a vállalat közzétette ugyanazt, amit funkció online súgójában is megírt.

Nem csak a ChatGPT problémája

De mi van akkor a Binggel, amelybe a Microsoft mélyen integrálta a GPT-4-et, és eleve arra szolgál, hogy a net bugyraiból minden releváns információt kitúrjon? Illetve mi a helyzet Google Barddal, amely szintén általánosan elérhető? A felhasználók a vonatkozó Reddit-fórumokon arról számoltak be (a Bardról itt, a Bing AI-ról pedig itt), hogy hozzájuttatják a kíváncsiskodókat a paywall mögötti tartalmakhoz. Az igazsághoz tartozik, hogy pl. a Bard-thread elindítója egyértelműen leírja: a Google chatbotja nem a teljes cikket, csupán annak egy részletes összefoglalóját adta meg.

Bár azt nem tudni, hogy ezeknek a híreknek a hatására a Google és a Microsoft módosított-e a szolgáltatásán, a The Register szerint egyikben sem működik ez a lehetőség. A fizetési falak mögötti tartalmakról sem a Bing, sem a Bard nem szolgált információval.

Cloud & big data

Már a rajtnál megmakkant Donald Trump kriptoüzlete

Korábban 300 millió dollárra számítottak a World Liberty Financial (WLFI) tokenek eladásából, első körben 12 millió jött össze belőle.
 
Hirdetés

ITSM a gyakorlatban

Három fájdalompont, amire az IT szolgáltatásmenedzsment gyors válaszokat adhat.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.