A fejlesztőcég szerint az algoritmus 95 százalékos pontossággal képes megmondani azt, hogy éppen mit szeretne ordításával kommunikálni egy csecsemő.

Az elejtett zsákmányt monitorozó intelligens macskaajtó után következzen egy újabb meglepő technológiai megoldás a héten rendezett Consumer Electronics Show (rövid nevén CES) felhozatalából. A szórakoztató elektronika Las Vegas-i csúcstalálkozóján ugyanis a Cappella elnevezésű mobil alkalmazás fejlesztői is megmutatták magukat, pontosabban babasírást fordító appjukat.

Bár az előfizetős szolgáltatás több más funkcióval is bír, kétségtelenül az a legérdekesebb állítása a fejlesztőiknek, hogy a szülők ezt használva képesek lesznek megérteni, mit is szeretne éppen a család legkisebb tagja. Ehhez két mobilra is installálni kell az appot, amelyik közül az egyik bébiőrként funkcionálva a babaágynál marad, míg a másikon az anyuka/apuka értesülhet a fontos történésekről.
 


A csecsemők sírását - talán mondani sem kell - mesterséges intelligencia elemzi, amely a gép tanulásnak köszönhetően állítólag már körülbelül 95 százalékos pontossággal képes megállapítani, hogy mi miatt indult be a riasztás. Ez az arány lényegesen jobb, mint az a nagyjából 30 százalék, amennyire pontosan a felnőttek tudják megfejteni egy csecsemő problémájának eredetét. 

A havi 10 dollárért használható alkalmazással ezen kívül rögzíteni lehet a gyermek életvitelének fontosabb részleteit: az alvási periódusokat, az étkezéseket, a pelenkázások gyakoriságát és egyéb funkciókat. 

Halljuk, halljuk!

A feltörekvő startup az appot további fejlesztésekkel igyekszik még vonzóbbá tenni. Egyrészt az éhség, a fáradtság, a kényelmetlenség és a peluscsere jelentette fordítási repertoár hamarosan egy újabb témával, a hőérzettel bővülhet. Másrészt tervben van egy nyugtató funkció is, ami praktikusan azt jelenti, hogy algoritmus dúdolhatja majd állomba a technológiai iránt fogékony szülők gyerekét.

Végezetül érdemes megemlíteni, hogy nem a Cappella az első próbálkozás a témában. Épp a tavalyi CES-en debütált ugyanis a Qbear+, ami szintén a babák sírásának fordításával hívta fel magára a figyelmet (és nem mellesleg egy innovációs elismerést is elnyert). A mostani megoldás viszont annyiban mindenképpen praktikusabbnak tűnik, hogy használatához csak két telefonra van szüség, és nem igényel külön céleszközt.

Konzumer tech

Lyuk hátán lyuk a Nagy Kínai Tűzfal mögötti kormányzati weboldalak többsége

Miközben a fél világ Peking hallgatózásától retteg, a kínai rendszerek tele vannak súlyos biztonsági résekkel, melyek eredője: a trehányság.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.