Az elejtett zsákmányt monitorozó intelligens macskaajtó után következzen egy újabb meglepő technológiai megoldás a héten rendezett Consumer Electronics Show (rövid nevén CES) felhozatalából. A szórakoztató elektronika Las Vegas-i csúcstalálkozóján ugyanis a Cappella elnevezésű mobil alkalmazás fejlesztői is megmutatták magukat, pontosabban babasírást fordító appjukat.
Bár az előfizetős szolgáltatás több más funkcióval is bír, kétségtelenül az a legérdekesebb állítása a fejlesztőiknek, hogy a szülők ezt használva képesek lesznek megérteni, mit is szeretne éppen a család legkisebb tagja. Ehhez két mobilra is installálni kell az appot, amelyik közül az egyik bébiőrként funkcionálva a babaágynál marad, míg a másikon az anyuka/apuka értesülhet a fontos történésekről.
A csecsemők sírását - talán mondani sem kell - mesterséges intelligencia elemzi, amely a gép tanulásnak köszönhetően állítólag már körülbelül 95 százalékos pontossággal képes megállapítani, hogy mi miatt indult be a riasztás. Ez az arány lényegesen jobb, mint az a nagyjából 30 százalék, amennyire pontosan a felnőttek tudják megfejteni egy csecsemő problémájának eredetét.
A havi 10 dollárért használható alkalmazással ezen kívül rögzíteni lehet a gyermek életvitelének fontosabb részleteit: az alvási periódusokat, az étkezéseket, a pelenkázások gyakoriságát és egyéb funkciókat.
Halljuk, halljuk!
A feltörekvő startup az appot további fejlesztésekkel igyekszik még vonzóbbá tenni. Egyrészt az éhség, a fáradtság, a kényelmetlenség és a peluscsere jelentette fordítási repertoár hamarosan egy újabb témával, a hőérzettel bővülhet. Másrészt tervben van egy nyugtató funkció is, ami praktikusan azt jelenti, hogy algoritmus dúdolhatja majd állomba a technológiai iránt fogékony szülők gyerekét.
Végezetül érdemes megemlíteni, hogy nem a Cappella az első próbálkozás a témában. Épp a tavalyi CES-en debütált ugyanis a Qbear+, ami szintén a babák sírásának fordításával hívta fel magára a figyelmet (és nem mellesleg egy innovációs elismerést is elnyert). A mostani megoldás viszont annyiban mindenképpen praktikusabbnak tűnik, hogy használatához csak két telefonra van szüség, és nem igényel külön céleszközt.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak