Az éppen most induló CES-en rendszerint annyi furcsaságot mutatnak be, hogy nehéz kiválasztani a legőrültebb kütyüt. Egy svájci startup terméke jó eséllyel indulhat idén a kétes értékű címért.

A CES egyik vonzereje, hogy a legnagyobb gyártók futurisztikus csúcsprototípusai mellett a kisebb szereplők közül is sokan meg tudják mutatni magukat. Jellemzően utóbbiak szokták szállítani a szórakoztató elektronikai kiállítás legmeglepőbb termékeit.

Valami ilyesmire utazik az a svájci startup, amely a tervek szerint néhány hónap múlva dobja piacra a szabadba kiengedett kiskedvencek nassolását megakadályozó intelligens macskaajtót. A Flappie alapítása egy abszolút személyes problémához köthető: a cég mögött álló fiatal ikerpár, illetve édesanyjuk életét is megkeresítette, hogy a család két macskája rendszeresen frissen elejtett egerekkel, madarakkal tért haza a kinti túrákról.

Egérrel tilos a belépés!

Megoldásuk minderre az az immár a CES-en is demózott termék lett, amelynek kifelé néző oldalán egy mozgásérzékelőt és egy éjjellátó kamerát helyeztek el. Az ezekből származó információkat egy képfelismerő algoritmus elemzi, és amennyiben a mesterséges intelligencia úgy ítéli meg, hogy a macska szájában nem megengedett csomag van, akkor az ajtó zárva marad.

 

 

A fejlesztők állítása szerint rendszerüket rengetegféle macskán és zsákmányállaton tesztelték, így az jelenleg is magas, 90 százalék feletti pontossággal képes kiszűrni és házon kívül tartani a nem kívánt elemeket. Ráadásul amint piacra kerülnek az első modellek, a felhasználók anonim módon megoszthatják saját felvételeiket is a céggel, ami tovább finomíthatja az MI hatékonyságát.

Amennyiben "kirekesztési esemény" történik, arról a gazdi akár push üzenetet is kaphat telefonjára, így az a cica sem marad örökre kizárva, amelyik nem jön rá magától, hogy egér (veréb, pocok, gyík stb.) nélkül simán nyílik a fedél. (Azt egyébként újságírói kérdésre az egyik cégalapító is elismerte, hogy különösen intelligens macskák akár át is játszhatják a rendszert, ha csak félig mennek be az ajtón, és úgy veszik szájba ismét a zsákmányukat.)

Az eszköz rendkívül rugalmasan kezelhető: akár kézi kapcsolással, akár telefonos alkalmazás segítségével is működtethető a zár, illetve kikapcsolható a zsákmányérzékelő automata. A Flappie ráadásul a beépített csipfelismerőjének köszönhetően képes kint tartani a háztartáshoz nem tartozó macskákat is.

Megfontoltan haladnak

Bár az amerikai és más piacok elérése is a tervek között szerepel, a startup első körben Svájcra és Németországra koncentrál. Ezen a területen már el is kelt az első 200, nyomott áron kínált példány, amelyeket várhatóan valamikor idén tavasszal kaphatnak meg a vásárlók.

A cég honlapján a korábbinál valamivel szerényebb akció keretében 370 svájci frankért, azaz nagyjából 150 ezer forintért lehet előrendelést leadni az intelligens macsakajtóra.

(Fotó: Flappie)

Konzumer tech

Kiberbiztonság – lassan kifutunk az időből

Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.