A közösségi hálózatok egy ideje már célkeresztbe kerültek amiatt, hogy nagyon keveset (praktikusan semmit) sem tesznek az álhírek terjedése és a szándékos dezinformációs kampányok ellen, amelyeknek ezek a platformok ideális táptalajt jelentenek. A szolgáltatók csak mostanában kezdik elszánni magukat az érdemi lépésekre, mint például a felhasználók törlésére vagy a tartalom aktív monitorozására, miután az amerikai törvényhozás mellett sok nemzetközi szabályozó is komolyan vizsgálni kezdte működésüket és annak hatásait.
A Washington Post beszámolója szerint a Twitter sem tétlenkedik: májusban és júniusban napi átlagban több mint egymillió felhasználói fiókot függesztett fel, és a tempót júliusban is tartják. A lap a konkrét nagyságrend mellett azt is előrevetíti, hogy a kamu fiókok agresszív filterezése nyomán a Twitter akár az átlagos havi felhasználói bázis visszaeséséről is beszámolhat majd a második negyedévre vonatkozóan.
Az aktív felhasználók ebből keveset éreznek
A Twitter az előző hónapban maga is bejelentette, hogy a korábbinál fejlettebb technológiai és a folyamatszervezési háttér eredményeként ebben az évben a tavalyinál sokkal több fiókot távolítanak el a felhasználási feltételek megsértése miatt. Májusban már 9,9 millió fiókot azonosítottak potenciális spamforrásként vagy robotként, szemben például a 2017 decemberi 6,4 millióval.
A Twitter alelnöke egy múlt heti interjúban már kifejtette, hogy a társaság a korábbiakhoz képest ma már másképpen számolja a közösségi párbeszéd promóciójának és a felhasználói biztonság megőrzésének kívánatos arányát. Az érdemi változásra szerinte azért most került sor, mert a társaság csak mostanra lett képes a feladathoz allokálni szükséges erőforrásokat, és mostanra fejlesztette ki azokat a technológiákat, amelyekkel kiszűrheti a rosszhiszemű gyakorlatokat.
A Reuters mindezzel kapcsolatban egy piaci elemzőt is idéz, aki szerint az első negyedévben 336 millió aktív felhasználóval rendelkező Twitter csak úgy kihajít 70 millió hozzáférést, miközben nem tart a látogatottság számottevő visszaesésétől. Erre az egyetlen logikus magyarázat, hoyg a mostani kampány legelsősorban az alvó felhasználók, vagyis az inaktív fiókok kigyomlálásáról szól.
A Twitter szerint egyébként a mindenkori aktív felhasználók kevesebb mint 5 százaléka tekinthető spammernek vagy hamis azonosságnak, és kevesebb mint 8,5 százalékuk használ olyan automatizáló eszközöket, amelyek alapján a fiókot bizonyos eséllyel egy robot üzemelteti.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak