Az iPhone-ok átlagos eladási árából ma már három, ugyancsak átlagos árú androidos készülék jön ki, ami nem sok jóval kecsegteti az Apple-t a stagnáló piacon.

Az Apple az idén először került be a hírekbe a stagnáló okostelefon-eladásai kapcsán: mint arról mi is beszámoltunk, az év első három hónapjában összesen 10,5 millió darab iPhone-t értékesítettek, ami 3 millióval volt kevesebb a 2015 első negyedévére jelentett mennyiségnél. Mindennek legfőbb okát a kínai piac recessziójában szokás megjelölni: ahogy korábban a folyamatos kínai terjeszkedés húzta felfelé a forgalmat, most a visszaesést is az okozta, hogy a hatalmas országban negyedével estek a cég bevételei.

Mindig is drágább volt, de most lett igazán drága

A másik fontos szempontnak az iOS és az Android alapú készülékek átlagos árának különbségét, pontosabban a különbség jelentős növekedését tartják. Míg 2008-ban a 621 dolláros iPhone-ok még 403 dolláros androidos készülékekkel versenyeztek, addig a KPCB becslése szerint 2016 elején már 651 dolláros iPhone-okról és átlagban 208 dollárba kerülő androidos okostelefonokról beszélhetünk.
 


forrás: statista.com


A változást szemléletesen mutatja be a Statista június elején közzétett összefoglaló ábrája. A kérdés természetesen az, hogy az iPhone-ok hagyományosan magas ára miért pont most okoz ennyire látványos problémát, ha eddig nem akadályozta meg az Apple-t abban, hogy eredményeivel éveken keresztül felülmúlja az elemzők előzetes várakozásait. Erre a kézenfekvő választ a piac alapvető változásában érdemes keresni.

A fejlett régiók – mint Észak-Amerika és Európa – piacai 2016 elejére már véglegesen telítődtek: mindazok, akik okostelefont vásárolnának, már jelenleg is rendelkeznek ilyen készülékkel. Az okostelefon-piac növekedése ma már legelsősorban a fejlődő országok eladásain múlik, ahol az ár sokkal meghatározóbb szempont, az iOS és az Android alapú eszközök árának különbsége közti olló azonban az elmút években egyre szélesebbre nyílt.

Eddig tartott az ész nélküli növekedés

Ahogy a fenti összehasonlításból is kiderül, míg 2008-ban még csak 218 dollárral kellett többet fizetni egy iPhone-ért, mint egy átlagos androidos telefonért, addig az idén már több mint kétszer akkora, 443 dolláros a különbség. Ez praktikusan azt jelenti – ha van bármi értelme az ilyen összehasonlításnak –, hogy nyolc évvel ezelőtt az iPhone másfélszer volt drágább egy androidos okostelefonnál, ezzel szemben ma már három átlagos androidos készüléket is vehetünk egy új iPhone áráért.
 


forrás: KPBC


Bár az androidos csúcskészülékek továbbra sem olcsóbbak az aktuális Apple-modelleknél, az androidos (elsősorban kínai) gyártók nagy számban kínálnak sokkal megfizethetőbb és már bejáratott márkanevek alatt futó eszközöket. A globális piac bővülése ezzel párhuzamosan kifulladóban van: már több mint 2,5 milliárd embernek van okostelefonja, ám a 2014-es 31 százalékos növekedési ütem tavaly 21 százalékra esett vissza. Az értékesítések volumene eközben 28-ról 10 százalékra olvadt egyetlen év alatt, az idén pedig már az sem biztos, hogy egyáltalán tartható lesz az előző évi darabszám.

Mobilitás

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.