Az elmúlt hetek inkább a kommunikációról, az üzleti eredmények közléséről és több ezer alkalmazott elküldéséről szóltak a Microsoftnál, mintsem új termékek bemutatásáról. Stephen Elop szerencsétlenül sikerült körlevelében már tett utalást arra, hogy az elsődleges cél az alsó kategória el- és visszahódítása lesz az Androidtól, most pedig itt az első jele, hogy a vállalat valóban az olcsó Lumiákban látja a lehetőséget.
Most a több is kevesebb
Az utat persze a Nokia kezdte kitaposni az 520-szal annak idején, így a MS-nak „csak” annyi dolga van (lett volna), hogy pár helyen felhúzza a hardvert, adjon hozzá a kulcs alkalmazásokat és az egészet öntse nyakon a Windows Phone 8.1 képességeivel. Ez a technikai jellemzőket böngészve csak részben történt meg, az eredménye pedig a majdan dual SIM verzióban is elérhető Lumia 530.
A 4 colos, 854×480 képpont felbontású (azaz szinte változatlan), 16:9 arányú panel egy sima LCD, ami sajnálatos visszalépés az 520-as modell IPS megjelenítőjéhez képest. A chipset szerencsére már mutat némi fejlődést, mivel egy Snapdragon 200-as egység került a mobilba, amiben egy négymagos, magonként 1,2 Ghz-en pörgő Cortex-A7 CPU dolgozik. A RAM továbbra is 512 MB, a grafikus gyorsító pedig egy Adreno 302-es chip, ami szintén gyengébb, mint az előd 305-ös kiadása.
A belső tárhely is kárát látta a modellfrissítésnek, vagyis 4 GB lett a 8-ból, amin az sem segít olyan sokat, hogy ez microSD-vel szabadon (128 gigabájtig) bővíthető. A hátlapi kamera egy 5 megapixeles objektív, előlapi kamera pedig a nemzetközi selfie őrület ellenére sincs. A Lumia 530 HSDPA hálózatokat támogatja, és rendelkezik a fontosabb kapcsolódási és kommunikációs lehetőségekkel (WiFi b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS).
De legalább nem lesz drágább
A készülék Windows Phone 8.1-gyel érkezik a vásárlókhoz, és végre előrelépésként értékelhető, hogy a teljes értékű, offline módot is támogató navigáció, a Nokia Drive+ is a csomag része. Aki nem szeretne memóriakártyával bajlódni, annak jó hír, hogy a szűkös 4 gigás tárhely mellé app formájában elérhető a Microsoft felhő szolgáltatása (One Drive), ami további 15 gigabájtot hozzátesz a négyhez.
A színes, polikarbonátból készült hátlapokkal rendelkező Lumia 530 augusztusban jelenik meg, és 115 dollárért, azaz átszámítva alig 30 ezer forintért kerül a piacra.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak