A Lumia 530 lesz az első, már teljes egészében a Microsoft által piacra dobott készülék.

Az elmúlt hetek inkább a kommunikációról, az üzleti eredmények közléséről és több ezer alkalmazott elküldéséről szóltak a Microsoftnál, mintsem új termékek bemutatásáról. Stephen Elop szerencsétlenül sikerült körlevelében már tett utalást arra, hogy az elsődleges cél az alsó kategória el- és visszahódítása lesz az Androidtól, most pedig itt az első jele, hogy a vállalat valóban az olcsó Lumiákban látja a lehetőséget.

Most a több is kevesebb

Az utat persze a Nokia kezdte kitaposni az 520-szal annak idején, így a MS-nak „csak” annyi dolga van (lett volna), hogy pár helyen felhúzza a hardvert, adjon hozzá a kulcs alkalmazásokat és az egészet öntse nyakon a Windows Phone 8.1 képességeivel. Ez a technikai jellemzőket böngészve csak részben történt meg, az eredménye pedig a majdan dual SIM verzióban is elérhető Lumia 530.

A 4 colos, 854×480 képpont felbontású (azaz szinte változatlan), 16:9 arányú panel egy sima LCD, ami sajnálatos visszalépés az 520-as modell IPS megjelenítőjéhez képest. A chipset szerencsére már mutat némi fejlődést, mivel egy Snapdragon 200-as egység került a mobilba, amiben egy négymagos, magonként 1,2 Ghz-en pörgő Cortex-A7 CPU dolgozik. A RAM továbbra is 512 MB, a grafikus gyorsító pedig egy Adreno 302-es chip, ami szintén gyengébb, mint az előd 305-ös kiadása.

A belső tárhely is kárát látta a modellfrissítésnek, vagyis 4 GB lett a 8-ból, amin az sem segít olyan sokat, hogy ez microSD-vel szabadon (128 gigabájtig) bővíthető. A hátlapi kamera egy 5 megapixeles objektív, előlapi kamera pedig a nemzetközi selfie őrület ellenére sincs. A Lumia 530 HSDPA hálózatokat támogatja, és rendelkezik a fontosabb kapcsolódási és kommunikációs lehetőségekkel (WiFi b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS).

De legalább nem lesz drágább

A készülék Windows Phone 8.1-gyel érkezik a vásárlókhoz, és végre előrelépésként értékelhető, hogy a teljes értékű, offline módot is támogató navigáció, a Nokia Drive+ is a csomag része. Aki nem szeretne memóriakártyával bajlódni, annak jó hír, hogy a szűkös 4 gigás tárhely mellé app formájában elérhető a Microsoft felhő szolgáltatása (One Drive), ami további 15 gigabájtot hozzátesz a  négyhez.

A színes, polikarbonátból készült hátlapokkal rendelkező Lumia 530 augusztusban jelenik meg, és 115 dollárért, azaz átszámítva alig 30 ezer forintért kerül a piacra.

Konzumer tech

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.