Az egyedi androidos ROM-ot készítő Cyanogen iránt több nagyvállalat is érdeklődik.

Aki valaha elgondolkodott már, hogy valahogyan felgyorsítaná ellustult, elavult androidos mobilját, az valószínűleg hallott már a CyanogenModról. Azok a felhasználók, akik az Android alapképességeivel sincsenek megelégedve, vélhetően talán ki is próbálták a Cyanogen által kínált lehetőségeket.

Kapkodnak utánuk

A gyári operációs rendszer lecserélése használható, egyedi kezelőfelületet, rengeteg testreszabási lehetőséget kínáló szoftvert eddig 12 millióan használják aktívan, így nem véletlen, hogy egyre több cég érdeklődik a megoldás, és a mögötte lévő vállalkozás iránt. A többségben megbízható értesüléseket szállító The Information szerint annyira komoly a tülekedés a Cyanogen csapata körül, hogy az utóbbi időben olyan nagy kaliberű cégek környékezték meg őket, mint az Amazon, a Yahoo, a Samsung, vagy a Microsoft.

Pontos részletekről már nem számol be a lap, de azt tudni vélik, hogy a tárgyalások egyaránt szólnak partnerségről és akár lehetséges felvásárlásról is. A Cyanogen eddig is több körben jutott hozzá befektetői pénzekhez, a legutóbbi ilyen megbeszélésen állítólag magával a Microsoft vezérigazgatójával, Satya Nadellával ültek le a vezetők, hogy egyeztessenek.

A OnePlus One tulajok azonnal használhatják Cyanogent

A négy megemlített piaci szereplőből kettő esetében egyértelműen egy potenciális új platform kialakítása lehet a cél, hiszen a Samsung és az Amazon is egyre jobban elfordul a Google birodalomtól és azon van, hogy a saját szolgáltatásait, céljait sokkal jobban kiszolgáló rendszereket keressen. A Samsung és a Tizen kapcsolatáról sokat cikkeztünk már, de az Amazon is teljesen elrugaszkodott a droidos rendszertől első, minden szempontból „amazonosított” mobiljánál.

A Yahoo feltűnése a cég webes szolgáltatásainak beépítéséről szólhat, mellesleg a vállalat aktívan foglalkozik mobilos (androidos) szoftverek, alkalmazások, launcher programok fejlesztésével, felvásárlásával (lásd Aviate.), melyek során az elsődleges cél, hogy elszakadjanak a hagyományos, netes felhasználói körtől és minél nagyobb merítéshez jussanak a mobilos közönségbe. A Microsoft érdeklődése egyelőre  nehezebben magyarázható, hiszen Nadella cége egyértelműen a Windows Phone-ban látja a jövőt, így esetükben egy befektetés lehet kézenfekvő.

Egyre kevésbé alternatív

A CyanogenMod telepítése eleinte csak komolyabb műszaki ismeretek és bátorság birtokában volt ajánlott, de az utóbbi időben egyre könnyebbé vált a használata. Ennek egyik legfontosabb jele az volt tavaly novemberben, amikor megjelent a szoftver hivatalos telepítő alkalmazása, amivel bizonyos készülékek esetében már úgy kezelhető, mintha egy „hagyományos” app lenne.

A firmware a gyártók figyelmét is felkeltette, de egyelőre csak kínai cégek merték a rendszert kereskedelmi forgalomba kerülő mobilokra előtelepíteni. Ilyen volt az Oppo N1, illetve az Oppóhoz több szálon kötődő OnePlus, aminek első készüléke, a One is CyanogenModdal rendelhető.

A Cyanogen csapata a pénzügyi világból is masszív támogatást kap, aminek keretében tavaly összesen 30 millió dollárnyi befektetői pénzhez jutottak olyan cégeknek és személyeknek köszönhetően, mint Andreessen Horowitz, a Redpoint Ventures és Benchmark Capital, illetve a kínai netes gigavállalkozás, a Tencent.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.